Spis treści:

1.       Rozpoczęcie nowego roku szkolnego

2.       „Zachowaj trzeźwy umysł”

3.       Konkurs fotograficzny

4.       Podsumowanie projektu „Nasza firma- Szkolne ogrody”

5.       Kiermasz jesiennych plonów

6.       Dzień Komisji Edukacji Narodowej

7.       Pasowanie pierwszaków

8.       Konkurs różańców

9.       Zgasło nasze słonko, choć jeszcze był dzień..

10.    Projekty edukacyjne w naszej szkole

11.    „Szkoła na miarę”

12.    Teatr w naszej szkole

13.    Kiermasz Bożonarodzeniowy

14.    Życzenia „Wesołych Świąt”

15.    Uwaga uczniowie

16.    Dzień Górnika

17.    Konkurs na szopki bożonarodzeniowe

18.    Młodzi matematycy w „Dwójce”

19.    Dzień Patrona

20.    Profilaktyka w szkole

21.    Dzień Babci i Dziadka

22.    Walentynki

23.    „Tłusty czwartek”

24.    Osiągnięcia naszych uczniów

25.    Spotkanie z podróżnikiem

26.    Dzień Kobiet w naszej szkole

27.    Kangur Matematyczny

28.    Przygotowanie roweru do sezonu

29.    Pierwszy dzień wiosny

30.    Pan Wawrzyniec Jasiński w „gogolińskiej dwójce”

31.    Życzenia „Wesołych Świąt”

32.    NTUE w naszej szkole

33.    Gminny Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II

34.    Konkurs o Papieżu- Gogolin 2011

35.    Dzień Ziemi

36.    Plebiscyt NTO

37.    Wieczór poetycki

38.    Wycieczka do Warszawy

39.    Wgląd do prac egzaminacyjnych…

40.    Z okazji Dnia Dziecka

41.    PLAN ZAJĘĆ REKREACYJNO-SPORTOWYCH

42.    Lekcje Europejskie

43.    Festyn Rodzinny w PSP 2

44.    Dzień bez przemocy w naszej szkole

45.    Konkurs NTO

46.    Święto radości

47.    Pasowanie na czytelnika

48.    Wykaz podręczników na rok szk. 2011/12

49.    W ogrodzie im. S. Lema w Krakowie

50.    Zakończenie roku szkolnego

51.    Uwaga uwaga!!!

52.    Szkolny rozkład jazdy autobusów

 

 

 

Rozpoczęcie roku szkolnego w „Dwójce”

 

1 września  odbyła się inauguracja roku szkolnego 2010/2011. Po mszy św. , którą odprawił ks. proboszcz Aleksander  Sydor, uczniowie gwarnie wkroczyli w progi naszej szkoły. Uśmiechnięte buzie świadczyły o wakacyjnym  odpoczynku, jak również o radości ze spotkania z koleżankami i kolegami  po dwumiesięcznej rozłące.

 Pani dyrektor Renata Kochanowska przywitała dzieci wraz z ich rodzicami i odczytała list kuratora opolskiego, pani Haliny Bilik. Następnie wręczyła pierwszoklasistom upragnione rogi obfitości wraz z życzeniami sukcesów w nauce. Uroczystość zaszczycił swoją obecnością pan burmistrz Joachim Wojtala, który złożył gratulacje naszemu absolwentowi Karolowi Gaborowi za zdobycie pierwszego miejsca w Ogólnopolskiej Kampanii  „Zachowaj Trzeźwy Umysł”. Jest to sukces tym większy, że po raz pierwszy - a mamy nadzieję,  nie ostatni - praca ucznia naszej szkoły okazała  się najlepsza spośród wszystkich nadesłanych z całej Polski. Praca plastyczna została wykonana pod fachowym okiem nauczyciela plastyki, pani Doroty Kłeczek.  Karol pojedzie do Warszawy po odbiór nagrody, jaką jest laptop.  W tym samym konkursie wyróżniony został uczeń klasy III – Emanuel Gifuni oraz uczeń klasy drugiej – Mateusz Niepala.  Otrzymali oni z rąk pana burmistrza dyplomy oraz gry komputerowe. Koordynatorami kampanii były panie: Izabela Bieńczak oraz Bożena Wiesner.  Cieszymy się z sukcesów naszych uczniów, a rodzicom składamy wyrazy uznania.  W nowym roku szkolnym życzymy wszystkim owocnej pracy i wytrwałości w zdobywaniu wiedzy.

                                                      oprac. Barbara Wieczorek

do  góry

„Zachowaj trzeźwy umysł”

 

Kampania „Zachowaj trzeźwy umysł” to  ogólnopolska akcja podejmująca problem profilaktyki uzależnień. Jednym z jej najważniejszych celów jest promowanie konstruktywnych postaw, zdrowego stylu życia oraz atrakcyjnych dla dzieci i młodzieży zachowań prospołecznych jako alternatywy wobec wielu patologii, szczególnie picia alkoholu, zażywania narkotyków oraz stosowania przemocy.

       Akcja „Zachowaj trzeźwy umysł” to projekt długofalowy, którego istotą jest współpraca z samorządami lokalnymi w całym kraju. Każdego roku do zaangażowanych w akcję miast i gmin trafiają pakiety edukacyjne w postaci różnorodnych kolorowych i atrakcyjnych wydawnictw adresowanych do dzieci, rodziców i nauczycieli. W kampanię chętnie angażują się media lokalne. Dotychczas projekt wspierało ponad 100 redakcji lokalnych, czasopisma (tygodnik „Gazeta Szkolna” i dwutygodnik „Victor”), rozgłośnie regionalne Polskiego Radia oraz lokalni nadawcy komercyjni, Polskie Radio SA i ośrodki Telewizji Polskiej SA.

       Gogolińskie podsumowanie kampanii „Zachowaj trzeźwy umysł”

        W dniu 1 września  2010 r. w  odbyło się lokalne podsumowanie ogólnopolskiej kampanii „Zachowaj trzeźwy umysł”. Organizatorem kampanii jest Fundacja “Zachowaj trzeźwy umysł” i Stowarzyszenie Producentów i Dziennikarzy Radiowych, a honorowy patronat objęli: Ministerstwo Edukacji Narodowej i Ministerstwo Sportu, Komenda Główna Policji oraz Polski Komitet Olimpijski.

       Jednym z jej najważniejszych celów kampanii jest promowanie konstruktywnych postaw, zdrowego stylu życia oraz atrakcyjnych dla dzieci i młodzieży zachowań prospołecznych jako alternatywy wobec wielu patologii, szczególnie picia alkoholu, zażywania narkotyków oraz stosowania przemocy.

Szczególnym atutem kampanii “Zachowaj trzeźwy umysł” są znani polscy sportowcy. Dotychczas swym autorytetem kampanię wspierali m. in. Robert Korzeniowski, Jerzy Dudek, Adam Małysz, Maciej Żurawski i Małgorzata Dydek. Postacią numer jeden w ubiegłorocznej akcji był Marek Kamiński, znany polski polarnik, zdobywca obu biegunów. W tym roku twarzą kampanii jest Maja Włoszczowska mistrzyni świata w kolarstwie górskim. Publiczna Szkoła  Podstawowa nr 2 w Gogolinie otrzymała CERTYFIKAT za udział w ogólnopolskiej kampanii profilaktycznej „ Zachowaj trzeźwy umysł”. Uczeń Karol Gabor  został  laureatem konkursu plastycznego ,,Mam Marzenie” . Praca plastyczna została wykonana pod fachowym okiem nauczyciela plastyki, pani Doroty Kłeczek.  Po odbiór nagrody jaką był laptop,  Karol pojechał do Warszawy w towarzystwie rodziców, swojej młodszej siostry, pana sekretarza Gminy Gogolin  B. Leśkiewicza i pani dyrektor R. Kochanowskiej. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się 15 września br. w Centrum Olimpijskim w Warszawie.  

Certyfikat otrzymało również miasto Gogolin za aktywny udział w ogólnopolskiej kampanii profilaktycznej „Zachowaj trzeźwy umysł” oraz za wielki wkład w tworzenie nowoczesnej profilaktyki. Podkreślić należy, że w trakcie trwania kampanii w naszym mieście wyróżniono dyplomami koordynatorów panią Izabelę Bieńczak i Panią Bożenę Wiesner oraz  ucznia klasy III – Emanuela Gifuni oraz uczenia klasy drugiej – Mateusza Niepalę  którzy  otrzymali  z rąk pana Burmistrza Gogolina dyplomy oraz gry komputerowe.

Na stronie http://www.trzezwyumysl.pl/page/show/id/39 można znaleźć wiele ciekawych informacji dotyczących kampanii m.in. film video z uroczystego wręczenia nagród laureatom w Warszawie.

Do góry

 

Konkurs fotograficzny

 

W dniach od 9 sierpnia do 22 października 2010 roku trwa konkurs fotograficzny pod tytułem „ Jak zmienia się Opolskie dzięki Funduszom Europejskim” organizowany przez Departament Koordynacji Programów Operacyjnych w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Opolskiego (DPO UMWO) oraz Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki (RPO WO 2007-2013). Celem konkursu jest promocja efektów wdrażania Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2007-2013 poprzez prezentację projektów RPO WO 2007-2013.

Zachęcamy uczniów naszej szkoły do udziału w konkursie.

Prace konkursowe można zgłaszać w dwóch kategoriach:

1)     Fotografia indywidualna- pojedyncze zdjęcie przedstawiające efekty realizacji RPO WO 2007-2013,

2)     Fotoreportaż- cykl powiązanych tematycznie zdjęć (4-7 sztuk) przedstawiających efekty realizacji RPO WO 2007-2013,

Prace w formie elektronicznej wraz z wymaganą dokumentacją należy przesłać na adres:

Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego

Departament Koordynacji Programów Operacyjnych

Referat Informacji i Promocji Funduszy Strukturalnych

Ul. Piastowska 14- Ostrówek (parter)  45-082 Opole

Z dopiskiem „Konkurs fotograficzny”

Lub na adres e-mail info@opolskie.pl

Szczegółowe informacje. Regulamin konkursu oraz lista projektów realizowanych w ramach RPO WO 2007-2013, znajdują się na stronie www.konkurs-foto.opolskie.pl

Dodatkowych informacji na temat konkursu udziela Pan Marcin Kot pod numerem Tel. 77 54 16 200, 201 lub m.kot@opolskie.pl

Do góry

 

 

Podsumowanie i propozycje kontynuowania działalności FIRMY ,,STOKROTKA”

w PSP nr 2 Gogolin

 

   Nasza firma wciąż się rozwija. Pracują w niej uczniowie i niektórzy nauczyciele. Pozyskaliśmy też sponsorów, są nimi: rodzice uczniów, nauczyciele, SKLEP OGRODNICZY pana Joachima Lepicha , SZKÓŁKA DRZEW I KRZEWÓW OWOCOWYCH ORAZ OZDOBNYCH pana Piotra Konieczki.

Osiągnęliśmy wiele sukcesów:

-III m. w ,,KONKURSIE NA NAJPIEKNIEJ UKWIECONA SZKOŁĘ” -I edycja

-II m. w ,,KONKURSIE NA NAJPIEKNIEJSZY ZIELNIK” oraz nagrody wyróżnienia - I edycja,

-II m. w KONKURSIE  MAM POMYSŁ NA NAJLEPSZY PRODUKT ,,FIRMY SZKOLNE OGRODY”

-I i III m. w ,,KONKURSIE NA NAJPIĘKNIEJSZY ZIELNK” w kategorii klas I-III oraz I m. w kategorii klas IV-VI.

Braliśmy także udział w akcji  ,,Ogrody w literaturze i sztuce”.

Mamy upiększony teren wokół szkoły w postaci ,,oaz zieleni” oraz piękny ogródek warzywno-ziołowy, ukwiecone parapety w klasach i na korytarzach oraz tablice ogłoszeń i kącik z pracami plastycznymi o tematyce ogrodniczej.

Jesienią pozyskaliśmy wspaniale plony z warzyw, ziół i kwiatów. Wykorzystaliśmy własne płody do wykonania pięknych obrazków i pysznych potraw kulinarnych.

Następnie  urządziliśmy KIERMASZ JESIENNYCH PLONÓW  i pozyskaliśmy fundusze,  za które m.in. kupiliśmy nasiona, sadzonki i inne potrzebne materiały.

Wśród uczniów rośnie zainteresowane i zaangażowanie pracą w szkolnych ogrodach. Czują się odpowiedzialni za środowisko szkolne. O otoczenie szkoły i naturalnego środowiska pozaszkolnego .Propagowany jest proekologiczny styl życia na co dzień. Wielu uczniów rozwija  cechy dobrego przedsiębiorcy.

Rozpropagowujemy naszą działalność poprzez media. Napisaliśmy artykuł do gazety lokalnej. Pisano o nas w NTO. Usłyszano o nas w RADIO OPOLE. Była u nas TELEWIZJA OPOLE. Stale rośnie zainteresowanie naszą firmą wśród nauczycieli innych szkół, np. PSP w Strzelcach Op. oraz przedszkoli (przedszkole naprzeciw naszej szkoły również ukwieciło teren przed swoim budynkiem).Prowadzimy własną Kronikę Firmy ,,Stokrotka”, w której opisujemy naszą działalność na bieżąco. Natomiast na cyklicznych czwartkowych zebraniach Zarządu ustalamy bieżące sprawy. Pielęgnacją roślin zajmujemy się nie tylko w czasie roku szkolnego, ale również w czasie wakacji-ustalamy dyżury .Zorganizowaliśmy także DZIEŃ WARZYWNO-OWOCOWY, DZIEŃ PROZDROWOTNY –odbyły się konkursy o charakterze sportowym, konkursy plastyczne, sprawdziany wiedzy o zdrowym stylu życia oraz zajęci kulinarne (sporządzenie sałatek i szaszłyków owocowo-warzywnych). Z okazji Dnia Ziemi zorganizowano dla klas IV-VI wyjazd na ścieżkę dydaktyczno-przyrodniczą.

Odbył się również Konkurs na Szkolnego Ekologa dla Klas IV-VI, mamy dwa I miejsca-taka sama ilość punktów: uczeń kl. IV i uczennica kl. III.

Powstały również dwa koła przyrodnicze- Szkolne ogrody dla kl. I-III oraz Hydroponika-nowy świat dla roślin dla kl. IV-VI, gdzie uczniowie poznają nowszą uprawę roślin (opiekun pan Tomasz Iwen -nauczyciel przyrody). Zbudowano już szklarnię poza terenem naszej szkoły, w której zastosowano uprawę hydroponiczną. Uczniowie są podzieleni na trzy grupy: medialną, fizjologiczną i techniczną. Chętnie biorą udział w obu kołach mile spędzając czas wolny.

W nagrodę za wysokie osiągnięcia w firmie byliśmy w grudniu na wycieczce w Planetarium w Chorzowie, zorganizowanej przez panią Mariolę Jendrusch i pana Tomasza Iwena.

Nasza firma pragnie nadal kontynuować swoją działalność pod opieką naszego koordynatora- panią Jendrusch.

Mamy zamiar w najbliższej przyszłości pomalować mur (wzdłuż boiska szkolnego) i nanieść na nim elementy przyrodnicze.

Chcemy stworzyć kącik wypoczynku (obok ,,oaz zieleni’), w którym umieścimy ławeczki i stoliczki z szachownicą.

W dalszym ciągu zajmiemy się uzupełnianiem rabatek roślinami jednorocznymi oraz organizowaniem kiermaszów i  festynów, na których będziemy reklamować naszą firmę i sprzedawać własne plony. 

Oprócz upraw tradycyjnych planujemy zastosować uprawę hydroponiczną.

Pragniemy także , aby tradycją naszej szkoły stało się posadzenie drzewka z tabliczką informacyjną przez każdą klasę, która opuści naszą szkołę.

Mamy nadzieję, że więcej osób i instytucji zainteresuje się naszą działalnością.  

Do góry

 

 

KIERMASZ  JESIENNYCH  PLONÓW  W  PSP NR 2  W  GOGOLINIE

 

        Firma  ,,Stokrotka” w PSP nr 2 w Gogolinie  wciąż działa  prężnie – organizuje zebrania, na których ustala zadania związane z pracą w ogrodzie oraz pielęgnuje na bieżąco rośliny, aby

jesienią zebrać plony wysokiej jakości.

       W dniach od 6do 8 października 2010 roku w naszej placówce odbył się kolejny jesienny kiermasz.

Uczniowie działający w firmie pod opieką pani Marioli Jendrusch zerwali w szkolnym ogrodzie: fasolę, dynię zwyczajną i ozdobną, pietruszkę, miętę, bazylię oraz kwiaty, a następnie zebrane plony sprzedali na kiermaszu. Oprócz zbiorów pochodzących z własnego, a zarazem ekologicznego ogrodu, sprzedano rośliny (wrzosy i bratki) i produkty (kompoty, dżemy, soki, sałatki warzywne oraz ogórki i grzybki konserwowe)  przyniesione przez rodziców, szczególnie  uczniów klasy pierwszej i nauczycieli naszej szkoły.

         Członkowie Zarządu Firmy ,,Stokrotka” chętnie angażowali się w organizację kiermaszu, wykazując się przedsiębiorczością.

Potrafili zachęcić pracowników szkoły, rodziców, a także swoje koleżanki i swoich kolegów do kupna jesiennych darów.

         W czasie kiermaszu panowała miła i przyjazna atmosfera, toteż sprzedano wszystkie warzywa, zioła, kwiaty i przetwory.

          Zarobione pieniądze będą przeznaczone na zakup nasion, sadzonek i nowych narzędzi potrzebnych do pracy w ogrodzie w 2011 roku.

 

                                                                                      Opracowała Mariola Jendrusch

Do góry  

DZIEŃ   NAUCZYCIELA   W  „DWÓJCE”

          Rytm życia wyznaczony jest w pewnej mierze kalendarzowym biegiem, gdzie szczególne akcenty przypadają w momentach ważnych świąt i rocznic.  Uczniowie naszej szkoły przygotowali występ z okazji Dnia Nauczyciela przypominający o utworzeniu Komisji Edukacji Narodowej w XVIII w. Było to pierwsze Ministerstwo Oświaty w Polsce, a nawet w Europie, które zapoczątkowało wiele reform, stanowiących o prawidłowym funkcjonowaniu szkoły.

         Dzień 14 października skłania uczniów, a także ich rodziców, by podziękować nauczycielom za ich trud, serce oraz wkład w proces wychowania i nauczania. Takie wyrazy wdzięczności usłyszeli nauczyciele od przedstawicieli społeczności uczniowskiej oraz rodziców.  Pamiętano również o pracownikach obsługi, dzięki którym szkoła jest czysta i może sprawnie funkcjonować.

       Pani dyrektor  Renata Kochanowska przywitała gości przybyłych na tę uroczystość /swoją obecnością zaszczycili nas zacni emeryci i przedstawiciele związków zawodowych/ oraz przekazała swoim nauczycielom wiele ciepłych słów. Następnie wręczyła Nagrody Dyrektora, które otrzymały  panie:  Aurelia Polywka, Mariola Jendrusch, Beata Kulig, Magdalena Latus, Stanisława Szewczyk, Leokadia Przemus, Anna Otto, Barbara Kraus, Gabriela Skrzypiec.  Specjalne podziękowanie otrzymała pani  Dorota Kłeczek, dzięki której nasz uczeń - Karol Gabor - został laureatem ogólnopolskiego konkursu plastycznego w ramach kampanii „Zachowaj trzeźwy umysł” i  został zaproszony do Warszawy, gdzie otrzymał laptop. Za prowadzenie tejże kampanii w naszej szkole pani Izabela Bieńczak odebrała dyplom koordynatora.   Należy wspomnieć, że 13 października w Centrum Aktywizacji Wiejskiej w Choruli z rąk pana Burmistrza Joachima Wojtali nagrodę odebrała pani dyrektor Renata Kochanowska, a także panie: Anna Rosenberger,  Koryna Konopka i Bernadeta Konieczna. Pani Beacie Kulig  przyznano medal Komisji Edukacji Narodowej, a pani Jadwidze Smolorz Medal Brązowy za Wieloletnią Służbę.

     W kolejnej części akademii  uczniowie klasy trzeciej przedstawili zabawne scenki z życia szkoły, a aktorzy z kółka teatralnego pod kierunkiem siostry Angeli wystąpili w pokazie mody przedstawiając wyszukane kreacje, które „będą obowiązywały” nauczycieli w tym roku szkolnym. Całość apelu uatrakcyjnił chór szkolny pod opieką pani Marioli Więckowskiej.  Cała uroczystość upłynęła w miłej, radosnej atmosferze. 

                                                                                                 nad. Barbara Wieczorek

do góry

PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW NA UCZNIÓW W PSP 2 GOGOLIN

 

 Rozpoczęcie nauki w szkole jest ważnym momentem w życiu dziecka. Czeka ono z niecierpliwością  na dzień, w którym stanie się prawdziwym uczniem, a poprzez pasowanie zostanie włączone do społeczności szkolnej.

Uroczystość pasowania  pierwszoklasistów na uczniów stała się tradycją naszej szkoły. Stanowi ona przeżycie nie tylko dla samych pierwszaków, ale również dla ich rodziców, nauczy-cieli  oraz  koleżanek i kolegów.  Poprzedza je okres przygotowań, w  którym dzieci  poznają swoją klasę, szkołę, jej  pracowników i starszych uczniów, poznają swoje  prawa i obowiązki,

a także Ojczyznę i symbole narodowe.

Uroczystość ta jest swoistym egzaminem dojrzałości, sprawdzającym gotowość do podjęcia obowiązków, które czekają na dziecko w szkole.

W bieżącym roku szkolnym miała ona miejsce 29 października. Na akademię przybyli: Pan Burmistrz  Joachim Wojtala, Pani Dyrektor Renata Kochanowska, rodzice,  nauczyciele i uczniowie.

Dzieci klas pierwszych pod opieką Pani Marioli Jendrusch i Pani Ewy Sadowskiej – Spranzel przygotowały wspaniały program. Były wiersze, humorystyczne scenki, piosenki z inscenizacją i gra na instrumentach.

Pierwszoklasiści wykazali się także znajomością  języka  niemieckiego – zaśpiewali dwie piosenki pod kierunkiem Pani Bernadety Koniecznej.

Na koniec rozwiązali zagadki i udzielili odpowiedzi na pytania zadane przez przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego. Egzamin zdali celująco.

Następnie odbyło się  uroczyste  ślubowanie, po którym Pani  Dyrektor  pasowała  każdego pierwszaka na ucznia.

Dzieci otrzymały od swoich  wychowawczyń  pamiątkowe dyplomy  - ,,sowy mądre głowy” z niespodziankami.

Konferansjerki wręczyły im prezenty od Samorządu Uczniowskiego.

Natomiast rodzice nowo pasowanych pierwszaków przygotowali pyszny poczęstunek.

Spotkanie przebiegało w miłej i przyjaznej atmosferze.

mgr Mariola Jendrusch  i mgr Ewa Sadowska - Spranzel

do góry

 

 Jak paciorki Różańca  przesuwają się chwile....”

 

Jak co roku, w miesiącu Październiku został zorganizowany  przez nauczyciela religii konkurs na najładniejszy ,  najciekawszy i najbardziej pomysłowy   Różaniec. Dzieci klas I-VI , z pomocą rodziców ochoczo wzięły się do pracy. W wyniku czego napłynęło bardzo dużo różańców. Wykonane z  różnych materiałów; duże, małe – kolorowe i jednostajne. Ciekawe i piękne. Budziły podziw i wielkie zainteresowanie. Spośród tak wielu eksponatów komisja w składzie: p.  Dorota Kłeczek, p. Mariola Jendrusch oraz pani Ewa  Sadowska- Sprenzel nagrodziła następujące  osoby: I Miejsce  zajęła Julia Zelent z klasy III a oraz  Dominika Bartosiewicz z klasy III a. Miejsce II przyznano Tomaszowi Bednarkowi z kl. II b , a także Nickowi Twardoń z kl. Ib. III Miejsce uzyskała uczennica kl. III a – Carmen Zimmermann i Adam Fait z kl. Ib. Wyróżnienie otrzymała uczennica kl. II b- Joanna Jelito. Szczególna pochwała należy się klasie Ib, która prawie w całości wzięła udział w konkursie. Brawo.!

Podczas uroczystości Pasowania Pierwszaków Pani   Dyrektor Renata Kochanowska i siostra katechetka   wręczyły  nagrody zwycięzcom .Pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne nagrody. Różańce będzie można podziwiać na wystawie w parafialnym Kościele.

Wszystkim gratuluję ciekawych pomysłów

                                                             

                                                                                            Opracowała: s. Angela.

Do góry

 

Zgasło nasze słonko, choć jeszcze był dzień .........

 

W życiu szkoły, podobnie  jak i  w  domu  nie brakuje  chwil radosnych i  pełnych  uniesień. Bywają też  chwile  trudne  i smutne. Do takich najsmutniejszych  można zaliczyć śmierć uczennicy naszej szkoły- Iwonki Trzop. W dniu 08.11.2010r. o godz. 17:58 Iwonka po długiej i ciężkiej chorobie nowotworowej odeszła od nas !. Pozostawiła głęboki smutek w naszych sercach  oraz pamięć tych wszystkich dobrych i pięknych chwil, które spędziła razem z nami. Była bardzo dobrą uczennicą, miłą koleżanką, . Cieszyła się każdym dniem. Kiedy stanęła przed swoim  wyzwaniem życiowym – z całych sił postanowiła walczyć z  ciężką i nieuleczalną chorobą . Była dzielną i cierpliwą małą pacjentką z ogromnym cierpieniem. Wszyscy podziwialiśmy jej siłę woli, uśmiech pomimo wielkiego bólu. Uczyła nas, co znaczy cieszyć się każdym nowym dniem i wyzwalała wiele dobra , nie tylko w naszych sercach, ale i  tych wszystkich, którzy pragnęli być z nią  i jej rodziną w najtrudniejszym etapie jej życia.  Teraz już  wszystko poza nią. W przepiękne jesienne popołudnie, 10.XI 2010r. o godz. 14:00 rozpoczęły się ceremonie pogrzebowe w Kościele, a potem na cmentarzu. Otoczona modlitwą najbliższych, pracowników naszej szkoły, na czele z p. Dyrektor Renatą Kochanowską,  koleżanek i kolegów z klasy oraz delegacji uczniów z kl. IV-VI  została złożona  w mogile na cmentarzu. W naszych sercach zapanował głęboki smutek, choć także  i ulga, że skończyły się  zmagania Iwonki z ogromem bólu i cierpienia, jakie przyniosła ze sobą  wyniszczająca choroba. Pozostanie zawsze w naszej pamięci i ufamy, że ona również, choć po tamtej stronie będzie o nas pamiętać..............!

 

Zerwałeś Panie kartkę z kalendarza

I już pociągasz jej kolejny rąbek.

To, co nadchodzi ,już się nie powtórzy

chociaż to samo świeci dla nas słońce.

Chociaż poranek zawita po nocy

i podążymy do szkoły, do pracy,

będziemy przechodzić te same minuty,

zapewne głębiej już i inaczej......

 

Zgasłaś nasze Słonko, choć jeszcze był dzień,

lecz wierze , że JESTEŚ –

choć dzieli nas przestrzeń i czas.!

Wierzę, że słuchasz, naszych słów

i drżenia naszych serc,

choć nie dochodzą do nas słowa odpowiedzi.....

 

Dziękujemy Ci KOCHANA IWONKO, że tyle nam powiedziałaś

Swym uśmiechem w bólu, dobrocią, pokorą.

Twoje życie było najpiękniejszym kazaniem,

jak codziennie się zgadzać z trudną Bożą Wolą.!

Za tyle dobra, które w ludzkich sercach wyzwoliłaś

i jak się dobrem dzielić, tak pięknie nas uczyłaś !

Dziękujemy za trudną sztukę cierpliwości, cierpienia, umierania-

Za MIŁOŚĆ NAJBLIŻSZYCH, SIŁĘ PRZYJAŻNI, Z CHOROBĄ ZMAGANIA!.....

 

 

Wierzę, że kiedyś spotkamy się ,

choć mur czasu nierozpoznanego zagradza szlak naszej wędrówki.

Więc mówimy IWONKO -DO ZOBACZENIA.!

Spotkamy się w DOMU OJCA.!-

gdzie TY nas powitasz ze swymi skrzypeczkami

i będzie już tylko radość spotkania

i żadnego oddzielenia pomiędzy nami. !

 

 

CHOĆ SZYBKO GODZINA ŚMIERCI WYBIŁA,

BOŻA WOLA TO UCZYNIŁA.!

 

SPOCZYWAJ W POKOJU. CZEŚĆ TWEJ PAMIĘCI.!

Do góry

 

 

Projekty edukacyjne w naszej szkole

 

Publiczna  Szkoła Podstawowa  nr 2 w Gogolinie podejmuje szereg inicjatyw, mających na celu zdobywanie nowych wiadomości i doświadczeń przez uczniów. Obecna sytuacja w oświacie stwarza dogodne warunki dla realizacji różnych projektów edukacyjnych.

Nasza szkoła realizuje szereg projektów edukacyjnych. Poprzez projekty dąży się do przygotowania młodych ludzi do pełnienia w przyszłości różnych funkcji w społeczeństwie. Kształtuje się postawy obywatelskie i poczucie odpowiedzialności za środowisko lokalne, region i kraj.

W ramach różnorodnych działań o charakterze wychowawczo-opiekuńczym wyznacza się zadania, służące ścisłemu powiązaniu społeczności szkolnej ze środowiskiem lokalnym. Obydwa projekty są współfinansowane przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Udział uczniów w zajęciach i wszelkiego rodzaju wyjazdach jest całkowicie bezpłatny.

Projekt po tytułem Bogaci różnorodnością – indywidualne nauczanie w Gminie Gogolin” opiewa na około 150 000,00 zł i przeznaczony jest dla uczniów klas I- III. W ramach tego projektu przeprowadzone są zajęcia z zakresu indywidualizacji nauczania. Celem działań jest indywidualne podejście do ucznia, rozwój jego zainteresowań i talentów, wyrównywanie szans uczniów z zaległościami w nauce oraz zapewnienie rozwoju uczniom uzdolnionym. W ramach projektu uczniowie  mogą  skorzystać ze specjalistycznych zajęć m.in.: dla dzieci zagrożonych ryzykiem dysleksji, zajęć z logopedą, gimnastyki korekcyjnej. Zajęcia dydaktyczne rozwijają  zainteresowania uczniów w dziedzinie m.in. matematycznej, przyrodniczej i językowej. Dzieci mogą  także skorzystać z zajęć integracyjnych nakierowanych na rozwój komunikacji społecznej. W ramach projektu zakupione zostaną materiały i pomoce dydaktyczne do zajęć projektu.

Projekt pod tytułem Wiem, bo rozumiem – innowacyjne nauczanie w Gogolinie” o wartości około 293 000,00 zł zakłada przeprowadzenie zajęć z uczniami klas IV-VI które w głównej mierze koncentrować się będą na zainteresowaniu uczniów nauką i pokazaniu zastosowania wiedzy w praktyce.

Jednym z głównych problemów uczniów jest brak umiejętności wykorzystania wiedzy w praktyce. Ze względu na ograniczone możliwości finansowe szkoła ma małe możliwości pokazania zastosowania wiedzy w praktyce, przeprowadzania innowacyjnego nauczania w atrakcyjnych miejscach, jak np. laboratorium. Pozyskane środki wykorzystane zostaną do wprowadzenia atrakcyjnych form nauczania takich jak: zajęcia w plenerze, wycieczki krajoznawcze, lekcje na uczelni wyższej. Wszystkie zajęcia przeprowadzone zostaną z naciskiem na wykorzystanie wiedzy w praktyce.

Uczniowie uzdolnieni otrzymają szansę rozwoju swoich zdolności poprzez kółka zainteresowań, uczniowie z zaległościami w nauce będą mogli skorzystać z zajęć wyrównawczych w celu nadrobienia zaległości w nauce.

W ramach projektu zaplanowano działania w sferze wychowawczej i opiekuńczej, związane z migracją zarobkową rodziców uczniów, odbędą się spotkania z psychologiem, pedagogiem.  W projekcie zaplanowano także zakup pomocy dydaktycznych.

Projekt pod tytułem ,, Nowe technologie na usługach edukacji II ” umożliwia wyrównanie szans edukacyjnych poprzez wprowadzenie innowacyjnych skutecznych form nauczania. Działania w szkole  koncentrują się  na rozwijaniu u uczniów klas I-VI  podstawowych umiejętności oraz kompetencji. Szkoła otrzymała wsparcie rozszerzające jej ofertę edukacyjną. Nauczyciele wykorzystują specjalnie przygotowane scenariusze. Każde z zajęć związane jest  z przedmiotem lub z grupą przedmiotów ogólnokształcących. Zajęcia maj charakter nauczania problemowego opartego na teorii konstruktywizmu. Chcemy by nauczyciele mieli możliwość przekazania wybranego fragmentu wiedzy uczniom, nie obciążeni koniecznością realizacją programu nauczania. Ma to na celu zainteresowanie ucznia daną dyscypliną nauki i zachęcenie w przyszłości do pogłębiania własnej wiedzy. Proponujemy na zajęciach stosowanie metod aktywizujących jak metoda projektu. Pozwolą one na zaciekawienie uczniów przedmiotem lub jeszcze lepiej grupą przedmiotów. Projekt proponuje problemowe podejście do nauczania. Zostaną w nim wykorzystane nowoczesne technologie pozyskiwania i przetwarzania informacji. Dzięki temu zajęcia będą atrakcyjne dla uczniów i pobudzą ich do własnych analiz, ćwiczenia spostrzegawczości, dedukcji, rozwijania wyobraźni, konstruktywnego myślenia.

Głównym celem projektu jest wsparcie programu rozwojowego szkoły ukierunkowane na wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów oraz podnoszenie jakości procesu kształcenia z wykorzystaniem narzędzi TIK.

 Program edukacyjny pt. "Wolność Oddechu - Zapobiegaj Astmie" . Celem programu jest poszerzanie wiedzy na temat astmy oskrzelowej oraz wczesne wyłonienie dzieci zagrożonych zachorowaniem, a co za tym idzie - zapobieganie konsekwencjom zdrowotnym, społecznym i ekonomicznym tej choroby. Działania edukacyjne w ramach programu obejmują uczniów klas pierwszych, ich rodziców.

 

                                                                                            Dyrektor  Renata Kochanowska

Do góry

 

Gogolińska dwójka jest ,,Szkołą na miarę”.

,,Szkoła na miarę” - to szkoła dostosowana zgodnie z wymaganiami MEN do potrzeb i możliwości każdego ucznia. Taką szkołę tworzą nauczyciele na bazie wymagań określonych w nowej podstawie, swoich doświadczeń, znajomości środowiska swoich uczniów. Planują proces nauczania i dokonują wyboru adekwatnych narzędzi i metod pracy. Korzystamy z  nieodpłatnych kompletów podręczników do klas I z wydawnictwa Nowa Era  czyli zestawu  podręczników dla każdego ucznia który będzie wykorzystywany  podczas lekcji i pozostawiany w klasie. Ta wyjątkowa akcja  pozwoli uniknąć niepotrzebnego dźwigania przez dzieci podręczników, odciąży ich tornistry i ochroni kręgosłupy.

Do góry

 

Teatr w Naszej Szkole

 

23 listopada uczniowie Nasze Szkoły obejrzeli spektakl o charakterze Dydaktyczno-Integracyjnym pt.: „Dylematy Małej Agaty”.

Spektakl został przygotowany z myślą o uczniach szkoły podstawowej.

     W pierwszej części opowiadał on o rozterkach małej Agatki, która musiała dokonać ważnych wyborów. W przedstawieniu poruszano problem bezpieczeństwa dzieci przebywających poza domem. Zawracano uwagę na to, aby nie zawierać przypadkowych znajomości. Uważać na nieznajomych i  nie ulegać ich namowom.

     Druga część podkreślała wartość zdrowia i właściwego odżywiania.

     Trzecia ostatnia miała wyrobić w uczniach poczucie odpowiedzialności i uczciwości wobec rodziców.

     Wszyscy uczniowie aktywnie brali udział w przedstawieniu, zwłaszcza uczniowie klas I – III z ochotą odpowiadali na zadawane pytanie.

  

                                                                                              opracowała Koryna Konopka

do góry

 

 

O naszym Bożonarodzeniowym Kiermaszu

 

01 XII 2010 r. w naszej szkole odbył się KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY. Na pięknie przystrojonych stoiskach wyeksponowane zostały liczne ozdoby świąteczne, wykonane przez naszych uczniów i nauczycieli. Kupujący mieli do wyboru iskrzące się stroiki, urokliwe choinki, niebiańskie aniołki, które bez wątpienia będą niezwykłą, oryginalną ozdobą każdego domu i wprowadzą do niego świąteczną, radosną atmosferę. Jako praktyczny prezent sprawdzą się na pewno książki z zaprzyjaźnionego wydawnictwa sprzedawane w bardzo atrakcyjnych cenach. Ogromnym powodzeniem cieszyły się przysmaki wykonane przez rodziców – wszelkiego rodzaju ciasta i ciasteczka, do których serwowana była pyszna kawa. Mamy nadzieję, że nasze ozdoby umilą świąteczne dni.

Do góry

 

Wesołych Świąt

 

choinka-swiateczna.jpgZ okazji Świąt Bożego Narodzenia

Drogim uczniom i ich rodzicom

składamy najserdeczniejsze życzenia:

cudownych Świąt Bożego Narodzenia,

rodzinnego ciepła i wielkiej radości,

pod choinką zaś dużo prezentów,

a w duszach wiele sentymentów.

Świąt dających radość i odpoczynek

oraz nadzieję na Nowy Rok,

żeby byt jeszcze lepszy niż ten.

co właśnie mija.

Dyrektor, Nauczyciele i Pracownicy administracji

Publicznej  Szkoły Podstawowej nr 2 w Gogolinie

Do góry

 

 

UWAGA  UCZNIOWIE!!!!!!!!

 

 

1.  Jeżeli zauważycie u siebie  objawy grypy, należy pozostać w domu 7 dni od wystąpienia objawów lub1 dzień po ustąpieniu objawów, jeżeli objawy trwają 7 dni lub dłużej.

 2. W czasie kaszlu lub czyszczenia nosa zakrywać nos i usta chusteczką

jednorazową, którą po jednorazowym użyciu należy wyrzucić, a ręce umyć

starannie wodą z mydłem.

3. W rozmowie unikać bliskich kontaktów twarzą w twarz. W tym szczególnym

przypadku uzasadnione jest rozmawianie z głową odwróconą od rozmówcy.

4. Unikać dotykania palcami ust, nosa i powiek oczu.

5. Poza szkołą unikać przebywania w pomieszczeniach z kilkoma osobami na raz, a

szczególnie masowych zgromadzeń i sportów kontaktowych.

6. Przestrzegać zasad higienicznych wynikających z instrukcji uzyskanych w szkole

również w domu i we wszystkich sytuacjach pozaszkolnych.

 

Objawy nowej grypy A(H1N1) są podobne jak grypy sezonowej:

· gorączka

· kaszel

· ból gardła

· katar z płynną wydzieliną lub zatkanym nosem

· bóle mięśniowe i stawowe

· ból głowy

· dreszcze

 

Aby uniknąć zachorowania:

! myć ręce mydłem co najmniej 20 sekund,

! kaszleć i kichać w chusteczki,

! być w odpowiedniej odległości od osób chorych (około 2 metrów),

! zostać w domu w razie wystąpienia infekcji.

 

 

                                                                           Dyrektor  Renata Kochanowska

Do góry

Dzień Górnika

 

       Dnia 6 grudnia 2010r. przedstawiciele uczniów klasy IIa i IIb odwiedzili górników Cementowni „Górażdże” w Choruli.

         Dzieci w strojach galowych zaprezentowały przygotowane przedstawienie artystyczne – recytowały wiersze, śpiewały piosenki, złożyły życzenia oraz wręczyły wykonaną na zajęciach ceramicznych pamiątkę – glinianą lampkę górniczą. W nagrodę za swój występ dzieci otrzymały od górników cukierki.

     

                                                                    A. Rosenberger,   D. Kłeczek                                                  

 

Konkurs na najładniejszą szopkę bożonarodzeniową

 

     Jak co roku, w naszej szkole odbył się konkurs na najładniejsza szopkę bożonarodzeniową.

     Brali w nim  udział uczniowie klas I-VI. W dniu  15 .12. 2010r.  komisja w składzie: p. Dorota Kłeczek, p. Barbara Wieczorek i p. Mariola Jendrusch nagrodziła następujących uczniów: I MIEJSCE zajął uczeń klasy II b – Mateusz Niepala, MIEJSCE II- uczeń klasy I a -Dawid Sojka.

     MIEJSCE III uzyskała uczennica klasy II b- Yvonen Pogodzik. Nagrodę specjalną za najbardziej oryginalną szopkę  otrzymała uczennica klasy III a- Julia Zelent. Wyróżniono także prace następujących uczniów: Dawida Adamaszek z kl. I b, Klaudię Bombę z kl. I B, Macieja i Marcina Mager z kl. I b i III a , Grzegorza Grobarek z kl. II a, Annę i Katarzynę Chudy z kl. V b i VI b, Wiktorię Łuczkowską z kl. VI a  oraz Katarzynę Czaniecką z kl. VI a. Uczniowie otrzymali nagrody z rąk p. Dyrektor Renaty Kochanowskiej w czasie Apelu Bożonarodzeniowego, w dniu 21 .12. 2010r. Szopki uczniów  możemy oglądać na wystawie w kościele parafialnym pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gogolinie aż do 02 .o2.2011r. Gratulujemy ciekawych pomysłów i zachęcamy do dalszej pracy.

                                                                                         Organizator konkursu: s. M. Angela

Do góry

 

Młodzi matematycy z „Dwójki”

 

       W styczniu Miejski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Opolu zaprosił  chętnych uczniów na spotkanie w ramach Akademii Najmłodszych Matematyków.  Zaproszenie skierowane było do wszystkich tych uczniów, którzy pragną rozwijać swoje zainteresowania. Zajęcia były poświęcone ciekawym treściom matematycznym oraz ich praktycznym zastosowaniom, miały charakter lekcji otwartej i były prowadzone przez nauczycieli oraz uzdolnioną młodzież klas gimnazjalnych i szkół średnich.

Do góry

 

Obchody Dnia Patrona w PSP nr 2

 

        W tym roku z okazji Dnia Patrona Szkoły przygotowaliśmy dla naszych uczniów wiele niespodzianek. Rada Rodziców zaprosiła szczególnego gościa - czarodzieja, który niezwykłymi sztuczkami wprowadził dzieci w krainę magii. Iluzjonista zachwycił wszystkich swoimi umiejętnościami. Widzowie z zapartym tchem obserwowali pojawiające się i znikające w dziwny sposób przedmioty. Okazało się przy tym, że „hokus – pokus” wypowiedziane przez uczniów i ich próby czarów nie zawsze przynosiły spodziewane efekty – oczywiście ku wielkiej uciesze zgromadzonej publiczności.

       W tym dniu nie mogło zabraknąć jednej z najpopularniejszych  postaci twórczości Kornela Makuszyńskiego – Koziołka Matołka, który zmęczony swoimi harcami zasypia i we śnie przenosi się do Paryża. Tam trafia do księgarni Charlesa Perault’a i spotyka Babę Jagę, która postanawia zrealizować długo planowaną zemstę na koziołku. Zamyka go więc w książce z bajkami Pana Perault’a, nie myśląc o konsekwencjach tego czynu. Tymczasem Koziołek spotyka wiele postaci bajkowych i jak na prawdziwego, odważnego kozła przystało staje w obronie Czerwonego Kapturka, rozprawia się mężnie z wilkiem, budzi śpiąca królewnę - „przewracając tym samym wszystkie bajki do góry nogami”. Oczywiście doprowadza przez to Babę Jagę do uzasadnionej złości. Postanawia ona rozprawić się z Koziołkiem raz na zawsze – zamieniając go w żabę. Sprytny Koziołek nie zamierza jednak czekać aż wiedźma zrealizuje swoją groźbę. Szybko wskakuje do komiksu z serii Asterix i Obelix. Obie postaci postanawiają pomóc Koziołkowi i rozprawić się z Babą Jagą. Wykorzystują do tego celu spełniający życzenia magiczny napój. Dzięki niemu nasz bohater wraca do rzeczywistości, budzi się i niestety żałuje, że to wszystko, co mu się przydarzyło, było tylko snem...

        Po tym przedstawieniu, przygotowanym przez uczniów klasy IV a, nadszedł czas na rozdanie przez Panią Dyrektor Renatę Kochanowską nagród zwycięzcom konkursu pod hasłem „ Ilustracje do książek Kornela Makuszyńskiego”.  W grupie wiekowej klas I – III nagrody otrzymali: Seifert Sara – kl II a, Gifuni Emanuel – kl. III, Jelito Joanna – kl. II b, Sikorska Joanna – kl. II a, Mazur Maja – kl. III i Bieńczak Wiktoria – kl. III. W klasach IV – VI zostali nagrodzeni: Sikorska Izabela – kl. IV a, Bomba Natalia – kl. V a oraz Sikorska Aleksandra – kl. VI a.

      Ostatnim, lecz jakże oczekiwanym punktem obchodów Dnia Patrona był Bal Przebierańców. Na parkiecie sali gimnastycznej nie zabrakło czarownic, księżniczek, piratów, a nawet policjantów...  Zabawą kierowała prześliczna wróżka, w którą wcieliła się nasza siostra Angela. Za pomocą swej czarodziejskiej różdżki ustawiała przebierańców w kółeczka, wężyki, zapraszała do konkursów, tańców i śpiewów. Czas pląsów mijał w wesołej i sympatycznej atmosferze. Każdy uczestnik zabawy mógł znaleźć coś dla siebie.

        Po zakończonym balu wszyscy uczniowie w miłym nastroju i znakomitych humorach udali się do domu. zdjęcie

                                                                                         opracowała mgr Bernadeta Konieczna

do góry

PROFILAKTYKA  W  NASZEJ  SZKOLE

         W ramach zajęć profilaktycznych odbyło się przed feriami spotkanie z panem policjantem, który przeprowadził  pogadankę na temat bezpieczeństwa podczas ferii zimowych.  Na sali gimnastycznej zgromadzili się uczniowie, którym przypomniano różnorodne zagrożenia czyhające podczas zimowego odpoczynku. zdjęcie

Do góry

 

DZIEŃ  BABCI  I  DZIADKA  W  KLUBIE  SENIORA

 

     W dniu 20 stycznia 2011r. uczennice: Kamila Wdowik, Karolina Pelczarska, Aleksandra Wotka, Aleksandra Wiśniewska, Karolina Konieczna, Julia Hudala, Anna Smykała, Alicja Lisowska wraz z opiekunem – panią Izabelą Bieńczak, udały się do Klubu Seniora, który mieści się przy Urzędzie Miejskim w Gogolinie. Celem wizyty było wspólne uczczenie Dnia Babci i Dziadka. Uczennice przygotowały montaż słowno-muzyczny, w którym przedstawiły wiersze z życzeniami. Obdarowały również przybyłych na spotkanie gości własnoręcznie wykonanymi laurkami. Największą nagrodą dla uczennic okazały się oklaski i łzy wzruszenia oraz uśmiech, które pojawiły się na twarzach seniorów. Spotkanie upłynęło w miłej, odświętnej atmosferze.

                                         opracowała Izabela Bieńczak

do góry

.

 

 

WALENTYNKI

     Co roku w naszej szkole grupa uczniów przygotowuje „walentynkowy koszyczek”. W świetlicy każdy może wrzucić specjalnie przygotowaną kartkę, którą chce ofiarować swojej koleżance lub koledze. W wyznaczonym dniu uczennice klasy szóstej w ciekawych przebraniach roznosiły zebrane walentynki. Były to miłe kartki, które każdemu obdarowanemu przyniosły ogromną radość. Zdjęcie1, zdjęcie 2

 Do góry

 

TŁUSTY   CZWARTEK   Z   ZABAWAMI   SŁOWNYMI   W   KLASIE   TRZECIEJ

           Uczniowie klasy trzeciej zorganizowali integracyjne spotkanie w tłusty czwartek.  Oprócz degustacji smakowitych pączków wspólnie układali  zawołania kulinarne i bawili się wykonując  ilustracje plastyczne na tablicy. zdjęcie2

Do góry

Osiągnięcia uczniów PSP nr 2  w  Gogolinie  w konkursach przedmiotowych w roku szkolnym 2010/2011

 

Imię i nazwisko ucznia

Osiągnięcia

Opiekun

Maksymilian Zakrawacz

1 miejsce w Wojewódzkim Konkursie Matematycznym na etapie gminy (zakwalifikowany do eliminacji wojewódzkich)

Wojewódzki Konkurs Matematyczny – laureat na etapie wojewódzkim

Mgr Magdalena Tomeczek

Maksymilian Zakrawacz

1 miejsce w Wojewódzkim Konkursie Języka Angielskiego- etap gminny

Mgr Alina Folentarska

Maksymilian Zakrawacz

1 miejsce w Wojewódzkim Konkursie Polonistycznym- etap gminny

Mgr Beata Kulig

Maksymilian Zakrawacz

3 miejsce w Turnieju Wiedzy o Pożarnictwie „Młodzież zapobiega pożarom- etap gminny

Mgr Joachim Stiebler

Maksymilian Zakrawacz

3 miejsce w Wojewódzkim Konkursie Technicznym- etap gminny

Mgr Bożena Sieńczak

Denis Fait

3 miejsce w Wojewódzkim Konkursie Języka Niemieckiego- etap gminny

Mgr Aurelia Polywka

Marek Włodarczyk

3 miejsce w Wojewódzkim Konkursie Przyrodniczym- etap gminny

Mgr Wiesława Świerad

Uczniowie wyróżnieni za wyniki w nauce i zachowaniu w I semestrze w roku szkolnym 2010/2011:

1.      Konieczna Karolina        klasa    VI b

2.      Cziernok Tomasz           klasa     V a

3.      Mrocheń Hanna             klasa     V a

4.      Wotka Aleksandra         klasa     V a

5.      Sikorska  Izabela           klasa     IV a

 

Dyrektor i Grono Pedagogiczne składają uczniom oraz ich rodzicom gratulacje wraz z życzeniami dalszych sukcesów w nauce.

Do góry

 

SPOTKANIE  Z  PODRÓŻNIKIEM 

 

              W dniu 15.03.2011r.  w ramach projektu: „Wiem, bo rozumiem- innowacyjne nauczanie w Gogolinie”  zorganizowane zostało  w naszej szkole spotkanie z podróżnikiem.

            Uczestniczyli w nim uczniowie klas piątych i szóstych, a prelegentem był dr Tomasz Ciesielczuk, pracownik Katedry Uniwersytetu Opolskiego, którego pasją są podróże po  świecie  - zakątki mało uczęszczane przez „ zwykłych” turystów. 

            Tematem tego spotkania był półwysep skandynawski, a konkretnie Norwegia.

Opowieści podróżnika  zawierały wiele wątków, jak np.:

 - wybór trasy,

-  jak się przygotować do podróży,

-  co powinien zawierać bagaż zwany „niezbędnikiem podróżnika”  - tu odbyła się prezentacja niezbędnych przedmiotów, jak: kocher, śpiwór, namiot, latarka, kubek  - jednym słowem to, bez czego nie da się podróżować w pojedynkę lub w niewielkiej grupie.

             Nie mniej ważnym aspektem każdej wyprawy jest ubiór, taki, by być przygotowanym na niespodzianki pogodowe, bardzo zmienne w tym klimacie mimo pory letniej.

Prezentacja multimedialna  rozpoczęła się od mapy Skandynawii  i zaznaczonej trasy wypadu  oraz krótkich encyklopedycznych informacji dotyczących powierzchni  Norwegii, ludności, języka, religii i oczywiście obowiązującej waluty.

Następnie pojawiały się slajdy z  niezwykłymi krajobrazami,  jakich w Polsce nie zobaczymy.

Oglądaliśmy więc fiordy, ogromne ilości wodospadów, klify i  lodowiec ,na który wszyscy patrzyli z niedowierzaniem, bowiem miał on wbrew pozorom barwy błękitu, szmaragdu , a najmniej bieli. Przy tej okazji podróżnik opowiedział  o topnieniu  w zastraszającym tempie tych naturalnych magazynów wody słodkiej, co uwidaczniały czerwone linie znaczące czoło lodowca w kolejnych latach.

  Inne obrazy to  niesamowite zdjęcia dnia polarnego, kiedy to Słońce o godzinie 12-tej w nocy wcale nie schowało się za linię horyzontu, zdjęcia dzikich stad reniferów, spacerujących poboczem łosi  i wiele innych , jak np. przylądek Nordkapp –teoretycznie najbardziej wysunięty na północ ląd, umowna granicy kola podbiegunowego i wiele, wiele innych o niepowtarzalnym  pięknie.

            Spotkanie to cieszyło się prawdziwym zainteresowaniem  uczniów, którzy na koniec  zadawali jeszcze pytania dotyczące innych wypraw pana Tomasza i jego planów na najbliższą przyszłość.

             W dniu następnym, tj. 16.03.2011 miało miejsce jeszcze jedno spotkanie  z

 podróżnikiem. Tym razem odbyło się ono w Gminnej Bibliotece Publicznej,  a autorem

spotkania był p. Leszek Szczasny. Tematyka była całkowicie odmienna  krajobrazowo i kulturowo. Była to samotna podróż po Turcji tylko z plecakiem i śpiworem, z jedną parą butów ( trampek ) na nogach. Podróż odbywała się przede wszystkim po mało uczęszczanych drogach i bezdrożach. W tym krajobrazie uczniowie ( uczestnicy kółka ekologicznego) poznawali bardzo barwny, pełen  kontrastów kraj  z  niezwykle przyjaźnie nastawioną ludnością począwszy od małych dzieci do  tzw. starszyzny. Dla uczniów było to zderzenie dwóch odrębnych krajobrazów świata , co na pewno zaowocuje  większym zainteresowaniem  innymi zakątkami  Ziemi. Zdjęcie1, zdjęcie2

           

                                                                                                                              Opracowała  Wiesława Świerad

Do góry

 

DZIEŃ   KOBIET

 

            W Dniu  Kobiet  uczniowie wysłuchali koncertu na instrumenty dęte. Muzycy zaprezentowali wiele ciekawych utworów na trąbkę, saksofon i puzon. Były to melodie znanych utworów, uczniowie świetnie radzili sobie z odgadywaniem ich tytułów. Świadczył o tym las rąk w górze, ponieważ za odgadnięcie tytułu każdy otrzymał nagrodę. To był ciekawy koncert rozwijający wrażliwość muzyczną dzieci i wzbogacający ich wiedzę.

          Następnie uczniowie wraz z wychowawcami świętowali Dzień Kobiet. Chłopcy spisali się na medal przygotowując swoim koleżankom ciekawe niespodzianki. Były zabawy ze śpiewem i poczęstunek. Ten dzień dziewczynki będą mile wspominały. Zdjęcie

Do góry

 

Kangur Matematyczny

 

W dniu 17 marca uczniowie naszej szkoły po raz kolejny uczestniczyli w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny”. Jest to impreza adresowana do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich, której celem jest popularyzacja matematyki połączona z treningiem logicznego myślenia.

        Do konkursu przystąpili następujący uczniowie:

 

 W kategorii MALUCH :

1.      Biela Paulina   kl. III

2.      Bielak Martyna   kl. III

3.      Bieńczak Wiktoria   kl. I

4.      Gifuni Emanuel   kl. III

5.      Harmansa Paweł   kl. III

6.      Kowolik Karolina   kl. III

7.      Mager Marcin   kl. III

8.      Malik Marsel   kl. III

9.      Mazur Maja   kl. III

10.  Sanocka Nikola   kl. III

11.  Skrzynkowski Kacper   kl. III

12.  Smolorz Dawid   kl. III

13.  Zelent Julia   kl. III

  1. Natalia Winiarz kl. IV a
  2. Daniel Szczoczarz kl. IV a
  3. Izabela Sikorska kl. IV a
  4. Damian Fajlert kl. IV a
  5.  Nikodem Maciołek  kl. IV b

 

W kategorii BENIAMIN :

 

  1. Marek Cierzniewski  kl. VI a
  2. Joanna Grasza kl. VI a
  3. Aleksandra Wiśniewska kl. VI a
  4. Karolina Konieczna kl. VI b
  5. Katarzyna Chudy  kl. VI b

 

Równocześnie z Międzynarodowym Konkursem „Kangur Matematyczny”, przeprowadzony został  „Kangurek”, przeznaczony dla uczniów klas II oraz dla wyróżniających się uczniów klas I szkół podstawowych.

W tej kategorii swoje umiejętności sprawdzali:

1.      Bolik Aleksandra  kl. II a

2.      Kalbrun Aleksandra   kl. II a

3.      Sikorska Joanna  kl. II a

 

Wszystkim biorącym udział w obu konkursach życzymy uzyskania jak najlepszych wyników. Zdjęcie

           Do góry

 

 

Przygotowanie roweru do sezonu

http://www.bezpiecznajazda.com.pl/images/px.gif

Wiosna za pasem. To znakomity moment, żeby przygotować rower do nadchodzącego sezonu. Poniżej kilka wskazówek, jak to zrobić.

Konserwacja
Przede wszystkim należy rower oczyścić z pamiątek po jesiennych wycieczkach, takich jak błoto czy piasek (oczywiście, jeśli jeszcze do tego nie zrobiliśmy w ramach przygotowania roweru do okresu zimowego). Można do tego użyć specjalnego płynu do mycia roweru albo umyć rower zwykłym płynem do mycia naczyń i wodą. Nie jest zalecane mycie roweru wodą pod wysokim ciśnieniem, gdyż ta może się dostać do specjalnie uszczelnionych miejsc (łożyska, piasty).
Następnie należy sprawdzić, czy klocki hamulcowe nie są starte. Warto sprawdzić również, czy linki hamulcowe nie są poprzecierane.
Najważniejszym elementem przygotowań do sezonu jest zakonserwowanie łańcucha. Najpierw należy zetrzeć nadmiar starego smaru szmatką, a następnie umyć łańcuch specjalnym płynem odtłuszczającym lub benzyną ekstrakcyjną, po wyschnięciu można od wewnątrz nałożyć nowy smar, a jego nadmiar zetrzeć szmatką.
Ostatnim etapem przygotowań jest sprawdzenie kół. Opony należy dopompować do ciśnienia, które jest podane na zewnętrznym opisie opony. Jeżeli w kołach pojawił się luz należy oddać rower w ręce profesjonalnego serwisu.

Bezpieczeństwo
A gdy już wyruszymy na wycieczki należy przede wszystkim pamiętać o bezpieczeństwie.
Bezpieczeństwo rowerzystów powinno być przedmiotem szczególnej troski, ponieważ tak jak piesi, są oni w przypadku kolizji z innym pojazdem, wyjątkowo narażeni na poważne obrażenia. W związku z tym rowerzysta, tak jak pozostali uczestnicy ruchu drogowego, jest zobowiązany przestrzegać przepisów ruchu drogowego.
Zdecydowanie zaleca się jazdę na rowerze w kasku, chroniącym głowę przed urazem. Trzeba również pamiętać, że są określone wymogi co do wyposażenia roweru:
- z przodu rower powinien mieć jedno światło pozycyjne barwy białej,
- z tyłu jedno światło odblaskowe koloru czerwonego o kształcie innym niż trójkąt,
- jedno światło pozycyjne koloru czerwonego,
- co najmniej jeden skutecznie działający hamulec oraz dzwonek.
Dodatkowo warto wyposażyć rower w światełko odblaskowe umocowane na kołach, a rowerzysta powinien mieć na sobie opaskę odblaskową na lewym ramieniu, aby zwiększyć swoją widoczność i bezpieczeństwo na drodze.

http://www.bezpiecznajazda.com.pl/images/px.gif

Pozdrawiam


Koordynator programu edukacyjnego ”Bezpieczna Jazda. Karta rowerowa - moje pierwsze prawo jazdy”

Do góry

Powitanie  Wiosny  w PSP nr 2 w Gogolinie

 

            Długo oczekiwaną  panią Wiosnę  powitaliśmy  w klasach I – III nieco inaczej niż zwykle. Nie było  więc tradycyjnego topienia Marzanny, bo gdzie ją potem utopić, skoro nie mamy w pobliżu rzeki , a spalenie jej to przecież  niezbyt ekologiczny czyn. Było to zatem spotkanie ( na hali sportowej) pod hasłem promowania aktywnego i zdrowego stylu życia.

            Na początek każda klasa  zaprezentowała  swoją odrębność  poprzez  różne, dekoracyjne i bardzo kolorowe nakrycia głowy, przygotowane przez uczniów na zajęciach lekcyjnych pod opieką swoich wychowawców. Były więc żabki, boćki, biedroneczki, tulipany , słoneczka.  Następnie uczniowie  głośnymi okrzykami zaprezentowali przygotowane   hasła  promujące zdrowe odżywianie i aktywny sposób spędzania wolnego czasu. Jako, że wszystkie hasła były bardzo trafne, nie wyłoniono zwycięzców, ale  wszystkie będą wyeksponowane na szkolnym korytarzu, przypominając  na co dzień o potrzebie zdrowego stylu życia przez wszystkich  bez względu na wiek i  płeć.

            Dużym urozmaiceniem spotkania były wierszyki i piosenki o wiośnie  wykonane przez poszczególne klasy. Ta konkurencja poprzeplatana była aktywnymi formami  zabaw z chustą animacyjną pod opieką nauczyciela wychowania fizycznego pani Stanisławy Szewczyk.

            Aby jednak przemycić przy okazji trochę wiedzy uczniowie odgadywali różne zagadki  nawiązujące do wiosny, po czym następowała zabawa dotycząca tejże zagadki.  Boćki stały na 1 nodze ( do tzw. „skuchy”), wiewiórki nosiły na łyżeczkach orzechy  do „dziupli” na czas, kurki szukały robaczków, a kotek gonił myszkę uciekającą do dziury. W nawiązaniu do hasła wiodącego, propagującego spożywanie owoców i warzyw, uczniowie musieli z zawiązanymi oczami rozpoznać po dotyku jaki to owoc lub warzywo.

            Wbrew pozorom nie tak łatwo rozszyfrowany został ziemniak i  pomidor, za to radości i dziecięcych uśmiechów było pod dostatkiem i żal było kończyć tę miłą i pożyteczną imprezę, prowadzoną przez nauczyciela przyrody panią Wiesławę  Świerad.

            Dwugodzinne spotkanie na pewno długo pozostanie w pamięci dzieci, a przy okazji  trochę więcej wiedzy  pozostanie w uczniowskich głowach.

                                                      

 

                                                                                              opracowała Wiesława Świerad

do góry

 

Pan Wawrzyniec Jasiński w „gogolińskiej dwójce”.

 

W ramach współpracy  Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Gogolińskiej i PSP nr 2 w Gogolinie odbyło się spotkanie pana Wawrzyńca Jasińskiego - właściciela biura podróży "JAWA TOUR” z uczniami klas szóstych naszej szkoły. Spotkanie obfitowało wieloma cennymi informacjami na temat krajów Unii Europejskiej. Pan Wawrzyniec Jasiński gorąco zachęcał do korzystania z różnych form wypoczynku, zwiedzania i poznawania pięknych zakątków w kraju i za granicą. Nawiązując do sformułowania  „podróże kształcą”, zwrócił uwagę na bogactwo nowych doświadczeń z jakimi wracamy po powrocie z każdego, nieznanego nam miejsca na naszej planecie. Mówił, jak istotne i znaczące jest doskonalenie nauki języków obcych, języki obce bowiem pomagają nam w zrozumieniu i akceptacji nowego świata, ułatwiają nam komunikację z innymi, ciekawymi a jakże odmiennymi ludźmi. Spotkanie przebiegło w serdecznej atmosferze, pan W. Jasiński wyraził chęć dalszej współpracy ze szkołą. Zdjęcie 1, zdjęcie 2

Aurelia Polywka

Do góry

 

Z okazji Świąt Wielkiej Nocy

Wszystkim uczniom, rodzicom i pracownikom szkoły

Składam serdeczne życzenia zdrowia

Pełnego optymizmu wiosennego nastroju

Smacznego jajka oraz mokrego dyngusa

życzy

Dyrektor Szkoły Renata Kochanowska

Kliknij

Do góry

 

 

Nowe  Technologie  na  Usługach  Edukacji

 

       Nasza szkoła stale poszerza swoją ofertę edukacyjną poprzez pozyskiwanie projektów unijnych, realizację innowacji pedagogicznych, działania w ramach akcji „Ratujemy i uczymy ratować”, organizowanie różnorodnych konkursów szkolnych i pozaszkolnych, prowadzenie cyklu „Spotkania z mistrzem” oraz zajęć metodami aktywnymi,  m. in. technikami Celestyna Freinet`a.

      Jako jedyna szkoła w gminie, po raz drugi bierzemy udział w projekcie „Nowe Technologie na Usługach Edukacji” współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego i budżetu państwa. Umożliwia on wyrównanie szans edukacyjnych poprzez wykorzystanie nowoczesnych technologii informacyjno-komunikacyjnych. Bierze w nim udział 40 uczniów, których opiekunami są panie Anna Rosenberger, Mariola Więckowska,  Barbara Wieczorek i pan Marek Michalski.

Nauczyciele realizują 30 godzinne zajęcia pozalekcyjne w 4 grupach, których tematyką jest:

1.      Piękno naszej ziemi.

2.      Muzyka jest dobra na wszystko– tworzymy ilustrowany śpiewnik szkolny.

3.      Ilustrowany słownik ortograficzny.

4.      Historia naszej szkoły

Uczniowie bardzo chętnie uczęszczają na zajęcia,  pracują metodą projektu, wykorzystują narzędzia Technologii Informacyjno-Komunikacyjnej.

      Realizując projekt szkoła pozyskała w pierwszej edycji, tj. w roku szkolnym 2009/2010 skaner, GPS, krótkofalówki, dyktafon, dalmierz, pamięć przenośną, ładowarkę akumulatorową i baterie, aparat fotograficzny, kartę pamięci, projektor multimedialny  / całość na kwotę 4474 zł /.

        W drugiej edycji - kamery, aparaty fotograficzne, dyktafony, mikrofony, krótkofalówki, odtwarzacze multimedialne, karty pamięci, dyski przenośne, ładowarki, urządzenia wielofunkcyjne / skaner z drukarką/, kable USB, statywy fotograficzne, słuchawki, krótkofalówki, bezprzewodowe piloty do prezentacji multimedialnych /wszystko na kwotę 9661 zł /.

       Pozyskany sprzęt uatrakcyjnia zajęcia,  rozwija umiejętności uczniów, pobudza ich do samodzielności, spostrzegawczości, dedukcji i konstruktywnego myślenia.

       Informacje na temat realizowanego projektu można znaleźć na stronie Wojewódzkiego Ośrodka Doskonalenia Informatycznego i Politechnicznego pod adresem: www.ntue.wodip.opole.pl

Zdjęcie1, zdjęcie 2, zdjęcie 3

Do góry

 

Gminny   Konkurs wiedzy o Janie Pawle II

„ Od zwyczajności do świętości.”

 

Aby jak najlepiej przygotować uczniów  do przeżywania wielkiego wydarzenia Beatyfikacji Jana Pawła II ,nasza szkoła wraz z Biblioteką Publiczną w Gogolinie przeprowadziła konkurs wiedzy o Wielkim Polaku. Z ramienia naszej placówki w przygotowania włączyły się p. Mariola Jendrusch i p. Barbara Wieczorek oraz s. M. Angela.  

 28 IV 2011r. w czytelni Gminnej Biblioteki w Gogolinie,  o godz. 11:00 zgromadzili się uczniowie szkół podstawowych z Kamienia Śląskiego, Gogolina -Karłubca, Strzeleczek i z naszej placówki. Piętnaścioro dzieci wzięło udział w pisemnym teście sprawdzającym wiedzę na temat Karola Wojtyły. Komisja w skład  której wchodziła p. Teresa Gorzkula-Sznajder, długoletnia pracownica ośrodka polonijnego na Watykanie i profesor KULU; p. Maria Szulc- długoletnia katechetka , pracująca w Przyworach, p. Klaudia Kleman –katechetka ucząca w Szkole Podstawowej w Strzeleczkach i w PSP3 w Gogolinie- Karłubcu oraz ks. Józef Skowronek, przewodniczący komisji podali do wiadomości, że    maksymalną ilość punktów  uzyskał uczeń naszej szkoły- Denis Ogiela z kl. IV a. Miejsce II zdobyła Karolina Konieczna, uczennica kl. VI b także z naszej szkoły. Na miejscu III uklasyfikowali się:  nasza uczennica Natalia Bomba z kl. V a oraz Łukasz Komandzik z PSP w Kamieniu Śląskim.Za pierwszą trójką znalazła się Julia Beckers  z kl. V a.  Pozostali uczniowie otrzymali również wysokie noty. Poziom  wiedzy  był bardzo wyrównany. Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy, zdjęcie Jana Pawła II i kalendarze. Zdobywcy pierwszych trzech miejsc nagrody książkowe, ufundowane przez ks. Proboszcza Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gogolinie-Aleksandra Sydora oraz ks. Józefa Skowronka, proboszcza parafii Św. Anny i Joachima w Gogolinie - Karłubcu. . Pani Dyrektor Biblioteki, Ewa Bury przygotowała dla uczestników konkursu słodki poczęstunek, po czym  uczniowie powrócili do swoich miejsc nauki. Cieszy fakt, że młodzi ludzie tak rzetelnie przygotowali się do konkursu. Szczególnie gratulujemy naszym uczniom.! To na pewno jedna z najlepszych form pamięci o Papieżu Polaku – Błogosławionym Janie Pawle II. Życzymy dalszych sukcesów na różnych płaszczyznach  zdobywania wiedzy.

 

                                                                                    Opracowała koordynator

                                                                                        konkursu: s.M. Angela.

Do góry

 


..Budujcie i umacniajcie

   na Polskiej Ziemi “cywilizację miłości” ...

 

 

OD ZWYCZAJNOŚCI DO ŚWIĘTOŚCI”

GMINNY KONKURS WIEDZY  O ŻYCIU I DZIAŁALNOŚCI

JANA PAWŁA II

 

 

ADRESACI KONKURSU:

Uczniowie  klas  IV-VI  Szkół  Podstawowych

 

ORGANIZATORZY:

 

KOORDYNATOR: s. M. Angela Malinowska - katechetka PSP  nr 2 w Gogolinie

 

CELE KONKURSU

1.      Przybliżenie sylwetki największego Polaka w dziejach naszego narodu oraz wskazanie młodemu pokoleniu wartości związanych z działalnością Ojca Świętego.

2.    Ideą Konkursu jest zachęcenie nas wszystkich do pogłębiania swej wiedzy o życiu, nauczaniu i działalności   Wielkiego Papieża  jako włączenie się w przeżywanie wydarzenia Beatyfikacji  Jana Pawła II.

ZASADY KONKURSU:

1.    Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie klas IV- VI  szkół podstawowych, wyłonieni przez katechetów .

Tylko  5 uczniów z każdej szkoly może wziąć udział  w konkursie. Zgłoszenia  należy przesyłać do 15 .04.2011 r. na adres: Gminna Biblioteka Publiczna w Gogolinie, ul. Krapkowicka 2.

2.     Dnia 28  kwietnia 2011 r. (czwartek ) godz. 11.00 przeprowadzony zostanie  konkurs. Będzie miał formę pisemną (test). Czas trwania konkursu- 60 minut

3.     Materiał obejmuje: dzieciństwo, młodość, posługę kapłańską, działalność Papieża na Stolicy Piotrowej. papieskie nauczanie, pielgrzymki Jana Pawła do Polski, chorobę i śmierć Wielkiego Papieża.

4.      Dla uczestników konkursu przewidziane są nagrody rzeczowe za uzyskanie I, II i III miejsca.

5.      Dla pozostałych uczestników dyplomy za udział w konkursie.

6.   Oceny celujące  z przedmiotu religii dla osób, które zajmą   I, II i III miejsce



                                        

               Zapraszamy  !

                                                           

                                                                                               Organizatorzy:

 

                                                    Gminna Biblioteka Publiczna w Gogolinie

 

                                                                 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2  w Gogolinie

                                                  

 

 

 

FORMULARZ ZGŁOSZENIA UCZNIÓW DO KONKURSU

 

„ OD ZWYCZAJNOŚCI DO ŚWIĘTOŚCI”

GMINNY KONKURS WIEDZY O ŻYCIU I DZIAŁALNOŚCI

JANA PAWŁA II

 

 

Pieczątka szkoły

 

 

 

Zgłaszam uczniów

 

...........................................................................

 

...........................................................................

 

...........................................................................

 

...........................................................................

 

...........................................................................

 

 

 

Miejscowość, data, imię i nazwisko oraz podpis osoby zgłaszającej

 

Do góry

 

 

 

 

DZIEŃ   ZIEMI    

 

 

            Trochę  wcześniej niż to wynika  z kalendarza  obchodziliśmy  w naszej szkole Europejski Dzień Ziemi.  Wypada on bowiem 22 IV, ale wtedy uczniowie przebywają już  na feriach świątecznych i dlatego 19 kwietnia   uczciliśmy święto naszej planety.

            Uczniowie  klasy czwartej  na początku spotkania odśpiewali hymn ekologów o św. Franciszku, który jak powszechnie wiadomo kochał  zwierzęta,  nazywając je

swoimi braćmi. Potem były  wiersze opiewające piękno naszej przyrody, a uczeń klasy III Emanuel Gifuni pięknie recytował wiersz J. Tuwima  pt: „Ptasie radio”.

            Do tego wiersza odnosiły się zapowiedziane wcześniej zagadki, jak np.: o ilu ptakach pisał poeta,  jakie to były ptaki itp.

            Chcąc  wywołać uśmiech na twarzach swoich kolegów i koleżanek  uczniowie klas czwartych przygotowali inscenizację pt. „Eko-kapturek”  o treści odmiennej od tej, którą znamy. Dotyczyła ona bowiem  problemów ekologicznych , a konkretnie  zaśmiecania lasów i  skutków  z tego wynikających. Przedstawienie  zostało zaprezentowane w zabawny sposób, ale  morał był bardzo oczywisty- to od nas wszystkich zależy jaki będzie stan naszego środowiska.   Tej uwspółcześnionej wersji  przedstawienia towarzyszyły tańce propagujące ciekawą  formę  spędzania wolnego czasu.

            Aby uczniowie wynieśli ze spotkania  jakieś istotne treści, obejrzeli i wysłuchali” eko-ekspresu”, w którym przewijały się informacje  typu - „ czy wiesz ,że….”  Padały  tu krótkie, ale  ciekawe informacje  z dziedziny ekologii.

         Podczas uroczystości ogłoszono wyniki konkursu na szkolnego ekologa, który został  wyłoniony po przeprowadzonym teście:

I miejsce , a więc szkolnym „ekologiem” została Kasia Czaniecka  - klasa VIa

II miejsce zajął Marek Włodarczyk  - klasa Va

III miejsce - Tomasz Cziernok  - klasa Va.

Otrzymali oni nagrody  w postaci pięknych minerałów.

            Na zakończenie spotkania  skierowano do uczniów apel,  aby na co dzień , a nie tylko od święta pamiętali o swojej planecie i byli świadomi, jak wiele jej zawdzięczają.

   

                                                            opracowała Wiesława Świerad

do góry

 

 

 

 

UWAGA!!!

 

KLASY 3 ORAZ 5A BIORĄ UDZIAŁ W PLEBISCYCIE NOWEJ TRYBUNY OPOLSKIEJ „POKAŻ KLASĘ”. PROSIMY GORĄCO O ODDAWANIE GŁOSÓW NA NASZE KLASY POPRZEZ WYSŁANIE SMSA O TREŚCI np.18 ( głos na klasę 3) oraz sp.18 (klasa 5a) NA NUMER 71466 (koszt 1,23 z VAT).

AKTUALNY RANKING KLAS ORAZ SZCZEGÓŁY KONKURSU ZNAJDZIECIE NA:

 

http://www.nto.pl/apps/pbcs.dll/section?Category=pokazklase01

 

 

DZIĘKUJEMY!!!

Do góry

 

 

 

WIECZÓR POETYCKI W PSP NR 2 W GOGOLINIE

 

          W świetlicy Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Gogolinie miało miejsce niezwykłe spotkanie pokoleń w ramach akcji „Zachowaj trzeźwy umysł”, pod hasłem  „Jesteśmy tutaj, bo nasi bliscy zachowywali trzeźwe umysły”. Uczniowie Koła Regionalizmu pod kierunkiem pani Izabeli Bieńczak przygotowali „Wieczór o miłości”. Na spotkanie przybyły panie: Marta Wiora, Łucja Popek, rodzice, babcie, pani dyrektor Renata Kochanowska oraz nauczyciele. Dzieci z klas piątych i szóstych ujawniły zdolności aktorskie. Posługując się gwarą, w sposób humorystyczny zaprezentowały refleksje poetyckie na temat miłości. Barwna scenografia wzmocniła atmosferę montażu słowno-muzycznego. Wiersze i fraszki przeplatane były piosenkami w wykonaniu uczniów klasy szóstej. Po występach artystycznych swoimi wspomnieniami z czasów młodości podzielili się zaproszeni goście. Przy kawie i ciastku opowiadali o „zołlytach” i żelaznej dyscyplinie meldowania się w domu przed godziną 21.00. Miło było wysłuchać pełnych wzruszeń epizodów z dawniejszych lat. Wspaniała atmosfera sprawiła, że trudno było zakończyć spotkanie. Pani Wiora zaprosiła zainteresowanych uczniów i nauczycieli do Klubu Rencistów i Emerytów na podobny wieczór wspomnień.

Zdjęcie 1, zdjęcie 2

                                                                                              opracowała Barbara Wieczorek

do góry

„Podróż do Warszawy”

 

Nareszcie! Nadszedł długo oczekiwany dzień – trzydniowa wycieczka do Warszawy. Po ośmiu godzinach męczącej podróży wszyscy szczęśliwie dojechaliśmy na miejsce.

            Pierwsze dwa dni spędziliśmy na zwiedzaniu Zamku Królewskiego , Łazienek oraz kościołów. Odwiedziliśmy również Belweder, w którym obejrzeliśmy wystawę na temat życia i działalności marszałka Józefa Piłsudskiego. Spacerując po mieście poznaliśmy historię wielu pomników.

            Ostatni dzień wyprawy okazał się najatrakcyjniejszym dniem naszej wycieczki. Mieliśmy szczęście, ponieważ mogliśmy zwiedzić Centrum Nauki Kopernika. Zobaczyliśmy tam robota, który potrafił rozmawiać z nami i jednocześnie poruszać się. Poznaliśmy także budowę rożnych interesujących wynalazków.

            Równie ciekawym miejscem okazał się ogród na dachu budynku Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego. Został on podzielony na cztery części. Każda była inna – złota, srebrna, zielona, czerwona.

            Bardzo podobała nam się ta wycieczka, wobec czego chcielibyśmy jeszcze raz zwiedzić naszą piękną stolicę – Warszawę.

.

                                                                                                                     

Uczniowie kl. Vl a:

                                                                                                                      Kamila Wdowik,

                                                                                                                      Karolina Pelczarska,

                                                                                                                      Alicja Lisowska,

                                                                                                                      Mateusz Fait.

Do góry

 

WGLĄD DO PRAC EGZAMINACYJNYCH

PO SPRAWDZIANIE W ROKU SZKOLNYM 2010/2011

 

 Podstawa prawna:

 Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 30 kwietnia 2007 r. w sprawie warunków i sposobu oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów i słuchaczy oraz przeprowadzania sprawdzianów i egzaminów w szkołach publicznych (Dz. U. z 2007 r. Nr 83, poz. 562 ze zmianami)

 USTALANIE WYNIKU

 § 48. 2. Prace uczniów (słuchaczy) sprawdzają i oceniają egzaminatorzy wpisani do ewidencji egzaminatorów [...], powołani przez dyrektora komisji okręgowej.

 [...]

 5. Wynik sprawdzianu lub egzaminu gimnazjalnego ustala komisja okręgowa na podstawie liczby punktów przyznanych przez egzaminatorów.

 6. Wynik sprawdzianu lub egzaminu gimnazjalnego ustalony przez komisję okręgową jest ostateczny.

 UDOSTĘPNIANIE PRAC DO WGLĄDU

 § 50. Na wniosek ucznia lub jego rodziców (prawnych opiekunów) albo słuchacza sprawdzona i oceniona praca ucznia (słuchacza) jest udostępniana uczniowi lub jego rodzicom (prawnym opiekunom) albo słuchaczowi do wglądu w miejscu i czasie wskazanym przez dyrektora komisji okręgowej.

Miejsce wglądu:        Okręgowa Komisja Egzaminacyjna we Wrocławiu,  ul. Zielińskiego 57

Termin: 1, 2 i 3 czerwca 2011(środa, czwartek, piątek) w godz. 10.00 - 17.30

 4 czerwca 2011 (sobota) w godz. 9.00-13.30

     Prawo wglądu do swojej pracy ma wyłącznie uczeń lub jego rodzice (prawni opiekunowie) po okazaniu dokumentu potwierdzającego tożsamość i wypełnieniu pisemnego wniosku (do pobrania na  www.oke.wroc.pl/Sprawdzian/Wgląd  do prac egzam. a także do wypełnienia na miejscu w OKE) - wniosku pobranego ze strony internetowej OKE nie należy przysyłać do komisji wcześniej, rodzice zgłaszający się w celu obejrzenia pracy dziecka będą przyjmowani na bieżąco w wyznaczonych powyżej terminach.

     Wgląd do prac odbywa się w przeznaczonej do tego sali, w obecności osoby wyznaczonej przez dyrektora OKE.

     Prace do wglądu będą udostępniane wg kolejności zgłoszeń (czas oczekiwania maksymalnie 30 min.)

     Do wglądu zostaje przekazana praca ucznia wraz z kartą odpowiedzi.

     Nie można kopiować ani fotografować pracy.

     Osoba nadzorująca wgląd do prac nie jest upoważniona do udzielania wyjaśnień.

     Przewiduje się ok. 30 min. na wgląd do jednej pracy.

 

   Uwaga: Osoby, które nie posiadają przy sobie dowodu tożsamości, nie mogą obejrzeć pracy.

Do góry

 

 

Z okazji Dnia Dziecka wszystkim uczniom naszej szkoły życzymy :

Radości w każdej sekundzie ,

uśmiechu w każdej minucie,

pogody w każdej godzinie,

szczęścia przez całe życie.

Dyrektor  wraz z pracownikami PSP nr2 w Gogolinie

Do góry

 

 

 

„Świetlica wita was,
Tu szybko mija czas.
Radosny uśmiech dzieci,
Jak ptak ku słońcu leci.
Na twarzach uśmiech promienny,
Dla nas jest zawsze bezcenny.
Więc przyjdź do naszej świetlicy,
Najweselszej w okolicy!”

 

PLAN ZAJĘĆ REKREACYJNO-SPORTOWYCH W PSP2 W GOGOLINIE

w dniach 11.07.2011-22.07.2011.

Kierownik wypoczynku: mgr Koryna Konopka

 

v  wszystkie zajęcia odbywają się w godzinach 9:00-13:00 (za wyjątkiem wyjść poza teren szkoły – wtedy zajęcia odbywają się od 10:00 do 14:00)

v  wszystkich uczniów obowiązuje regulamin zajęć rekreacyjno-sportowych oraz plan zajęć

v  zapisy na zajęcia przyjmują wymienieni w planie nauczyciele

v  przy wyjściach na pływalnię miejską uczestników obowiązuje odpowiedni strój

v  przy wyjazdach do zoo lub kina uczestników obowiązują pisemne zgody rodziców/opiekunów

 

 

Data i

dzień tygodnia

Godziny zajęć

Tematyka zajęć

Opiekunowie

 

1.

11.07.20011

Poniedziałek

9.00-11.00

Zapoznanie uczniów z regulaminem obowiązującym podczas zajęć oraz planem zajęć. Konkurs plastycznyBezpieczne wakacje  i zasady ruchu drogowego”

Przerwa na drugie śniadanie.

mgr K.Konopka

mgr M.Latus

11.00-13.00

Zabawy na świeżym powietrzu. Zawody sprawnościowe: tor przeszkód, rzut do celu, skoki matematyczne. Podsumowanie zajęć.

mgr K.Konopka

mgr M.Latus

 

2.

12.07.2011

Wtorek

10.00-14.00

Omówienie spraw organizacyjno-porządkowych przed wyjściem na pływalnię  miejską – regulamin basenu

Zajęcia na pływalni miejskiej.

mgr K.Konopka

mgr M.Latus

 

3.

13.07.2011

Środa

9.00-11:00

Konkurs tańca dyskotekowego. Konkurs karaoke. Wyłonienie zwycięzców. Przerwa na drugie śniadanie.

mgr K.Konopka

mgr M.Latus

11.00-13.00

Zajęcia pt. „Zaczarowany świat bajek Walta Disneya” – prezentacja postaci Walta Disneya oraz jego najsłynniejszych bajek, prezentacja najciekawszych postaci bajek Disneya, projekcja bajki. Podsumowanie  zajęć.

mgr K.Konopka

mgr M.Latus

 

4.

14.07.2011

Czwartek

10.00-14.00

Przypomnienie regulaminu basenu. Wyjście na pływalnię miejską.

Mgr K. Konopka

mgr M.Latus

 

5.

15.07.2011

Piątek

9.00-12.00

„W wakacyjny, wolny czas, na wspólne bajanie, bajki czytanie, legend opowiadanie”
- czytanie ulubionych bajek i legend,
- wspólne wymyślanie bajki oraz wykonanie ilustracji do niej.

Przerwa na drugie śniadanie.

 

mgr K.Konopka

mgr M.Latus

12.00-13.00

Zabawy na świeżym powietrzu według inwencji uczestników lub zajęcia w pracowni komputerowej – konkurs na najszybsze i bezbłędne przepisanie tekstu. Podsumowanie zajęć.

mgr K.Konopka

mgr M.Latus

 

6.

18.07.2011

Poniedziałek

9.00-11.00

„Rzućcie tornistry, plecaki i teki i biegnijcie do biblioteki”- wakacje trwają a wraz z nimi wielki LUZ. Wspólne tworzenie maskotki wakacji. Konkurs malowania farbami „Podróż marzeń”. Wybór najładniejszej pracy.

Przerwa na drugie śniadanie

mgr K.Konopka

mgr M.Latus

11.00-13.00

Konkurs „Jak to leciało”- piosenki przygotowane przez uczestników zajęć. Wyłonienie zwycięzcy. Kalambury muzyczne.

mgr K.Konopka

mgr M.Latus

 

7.

19.07.2011

Wtorek

10.00-14.00

Przypomnienie regulaminu. Wyjście na basen miejski.

mgr K.Konopka

mgr M.Latus

 

8.

20.07.2011

Środa

10.00-14.00

Wyjazd do kina lub ZOO w Opolu.

Wspólny piknik.

 

mgr K.Konopka

mgr M.Latus

 

9.

21.07.2011

Czartek

10.00-14.00

Przypomnienie regulaminu.

Wyjście na basen miejski.

mgr K.Konopka

mgr M.Latus

 

10.

22.07.2011

Piątek

9.00-11.00

„Zabawy z kartką i ołówkiem”, „Pomyśl i narysuj” itp. – rozwijanie twórczego myślenia, fantazji i kreatywności uczniów*

Mgr K.Konopka

mgr M.Latus

11.00-13.00

Podsumowanie zajęć, wspólne grillowanie.

mgr K.Konopka

mgr M.Latus

 

* Uczestnikom zajęć zapewniamy herbatę i kiełbasę na grilla w dniu zakończenia zajęć rekreacyjno-sportowych..

* Organizator zastrzega sobie prawo zmian w programie z przyczyn niezależnych

   od niego.

 

     (, mąka, cukier itp.). Następnie nauczyciel dodaje kolejne kryterium: wymień rzeczy lub obiekty białe i miękkie itp. Nauczyciel może podawać różne kryterium w zależności od opracowywanej tematyki.

·         „Snuj się, snuj bajeczko” - nauczyciel wprowadza nastrój i zaczyna opowiadać wymyśloną bajkę np. dawno, dawno temu, za lasem, w maleńkiej chatce mieszkała dziewczynka… Kolejne dziecko opowiada dalej dodając jedno swoje zdanie itd. Na zakończenie dzieci podejmują próbę odtworzenia całej bajki. Mogą odegrać ją w formie dramy, scenki rodzajowej lub pantomimy.

Do góry

 

 

Lekcje Europejskie

 

Dnia 27 maja w naszej szkole odbyły się Lekcje Europejskie zorganizowane w ramach Szkolnego Klubu Europejskiego prowadzonego przez panią Magdalenę Latus. Lekcje przeprowadziła konsultantka Regionalnego Centrum Integracji Europejskiej w Opolu – pani Justyna Hoinka.

            Tematem przewodnim lekcji była polska Prezydencja w Unii Europejskiej. 1 lipca 2011 roku Polska stanie na czele Rady Unii Europejskiej (UE). Będzie to pierwsza polska prezydencja. Przez sześć miesięcy Polska będzie przewodniczyć pracom Rady UE jako pierwsze państwo tria: Rzeczpospolita Polska – Królestwo DaniiRepublika Cypryjska. Sprawowanie prezydencji w Unii Europejskiej jest naturalną konsekwencją przystąpienia Polski do UE w 2004 r. i szczególnego rodzaju zobowiązaniem wynikającym ze statusu państwa członkowskiego. Obowiązek ten został wprowadzony przez Traktat ustanawiający Wspólnotę Europejską z 1957 r. Polska prezydencja przypada na II połowie 2011 roku co jest zgodnie z porządkiem ustalonym jednomyślną decyzją Rady Unii Europejskiej. Obecna kolejność prezydencji została określona w Decyzji Rady z dnia 1 stycznia 2007 r. w sprawie porządku sprawowania prezydencji w Radzie. Porządek sprawowania prezydencji w Radzie został ustalony do połowy 2020 roku.(http://pl.wikipedia.org/wiki/Polska_Prezydencja_w_Radzie_UE )

Jakie są główne zadania Prezydencji?

Przygotowanie i sprawowanie Prezydencji w Radzie UE wiąże się z koniecznością koordynowania kilku tysięcy spotkań, zarówno formalnych (poświęconych omawianiu bieżących spraw), jak i nieformalnych (w celu wymiany poglądów w sprawach długoterminowych), w Brukseli, Luksemburgu oraz kraju Prezydencji, w tym także spotkań na najwyższym szczeblu (Rada Europejska, szczyty z przywódcami państw trzecich). Kluczową rolą Prezydencji jest wypracowywanie porozumień pomiędzy Państwami Członkowskimi szczególnie wtedy, gdy poruszane są kwestie drażliwe i kontrowersyjne.

Innym zadaniem jest reprezentowanie Rady wobec instytucji UE, w szczególności wobec Komisji Europejskiej i Parlamentu Europejskiego. Zadanie to wymaga przede wszystkim biegłości proceduralnej i merytorycznej, zarówno na szczeblu politycznym, jak i przede wszystkim urzędniczym. Przez pół roku państwo sprawujące Prezydencję prowadzi prace Rady i kształtuje jej relacje z partnerami instytucjonalnymi, przewodniczy spotkaniom roboczym, a także regularnie informuje Parlament Europejski o prowadzonych pracach.

W związku z powołaniem przez Traktat Lizboński stanowiska Wysokiego Przedstawiciela ds. Zagranicznych i Polityki Bezpieczeństwa, dotychczasowe kompetencje Prezydencji w zakresie polityki zewnętrznej zostały ograniczone. Unia Europejska zyskała w tym zakresie większą „widoczność” i sprawność, również za pośrednictwem tworzonej Europejskiej Służby Działań Zewnętrznych. (źródło: http://prezydencjaue.gov.pl/jakie-s-gowne-zadania-prezydencji)

Zdjęcie 1, zdjęcie 2

 

            nad. – Magdalena Latus

do góry

FESTYN RODZINNY Z KOZIOŁKIEM MATOŁKIEM W NASZEJ SZKOLE.

 

            Dnia 5 czerwca już po raz trzeci w naszej szkole został zorganizowany Festyn Rodzinny z Koziołkiem Matołkiem. W tym roku chcieliśmy uzbierać jak najwyższą kwotę pieniężną aby sfinansować turnusy rehabilitacyjne dla dwóch naszych kochanych uczniów. W realizacji tego celu jak zwykle ochoczo pomogli nam uczniowie a także ich rodzice. Szczególne podziękowania należą się rodzicom, którzy zaszczycili nas swoją obecnością w niedzielę i zorganizowali m.in. grill, stoisko z biżuterią, kawiarenkę z kawą, napojami i przepysznymi ciastami domowej roboty, stoisko z drzewkami ozdobnymi, goframi, popcornem, malowanie twarzy, kiermasz książek i mnóstwo innych atrakcji. Jak zwykle nieocenieni okazali się także nauczyciele z naszej szkoły, którzy także dołożyli wszystkich sił, aby zaprezentować gościom możliwości naszych uczniów w różnego typu występach artystycznych, konkurencjach sportowych i zwinnościowych a także prezentujących to, czego nasi uczniowie uczą się w szkole. I tak nie zabrakło konkursu wokalnego, pokazu tańca w wykonaniu pierwszaków, pokazu kostiumów postaci bajkowych w wykonaniu klasy III, krótkiego przedstawienia w gwarze śląskiej przygotowanego przez klasę IV b itp.

            Nasz festyn odwiedzili także studenci Politechniki Opolskiej, którzy zaprezentowali nam emocjonujący i momentami zapierający dech w piersiach pokaz swoich możliwości z użyciem rozmaitych płynów, substancji, odczynników i barwników. Zgromadzeni goście byli zachwyceni pokazem.

            Oprócz studentów odwiedzili nas także strażacy oraz policjanci z gogolińskich komend. Policjanci byli na tyle mili, ze pozwoli robić sobie z nimi zdjęcia przy okazji pogadanek na temat bezpieczeństwa ruchu drogowego, bezpiecznego spędzania wakacji itp. Natomiast strażacy zaprezentowali pokaz swoich umiejętności z użyciem specjalnej piany do gaszenia pożarów oraz wody. Wachlarz wodny okazał się hitem, gdyż wszyscy chętni mogli się ochłodzić i odpocząć od upalnego słońca, które na swój sposób chciało nam pomóc w organizacji festynu zapewniając wspaniałą pogodę. Wszyscy pamiętaliśmy przecież festyn sprzed dwóch lat, kiedy to nasze boisko szkolne tonęło w strugach deszczu…

            Swoją obecnością na festynie zaszczycił nas także Burmistrz Gogolina – pan Joachim Wojtala, za co mu serdecznie dziękujemy!

         Obyśmy w przyszłym roku wszyscy spotkali się w jeszcze liczniejszym gronie, przy jeszcze większej ilości atrakcji i tak wspaniałej pogodzie jak w tym roku.

         W imieniu pani dyrektor – Renaty Kochanowskiej, Grona Pedagogicznego oraz uczniów naszej szkoły serdecznie dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w organizację festynu i zapraszamy gorąco za rok!!!

                                                                                  nad. – Magdalena Latus

do góry

DZIEŃ BEZ PRZEMOCY W NASZEJ SZKOLE

 

 

            Dnia 6 czerwca w naszej szkole już po raz czwarty odbył się „Dzień bez przemocy” organizowany w ramach programu Szkoła bez przemocy”, do którego przystąpiła nasza szkoła. Jest to ogólnopolskie święto wszystkich osób które nie zgadzają się na przemoc i angażują się w budowanie szkoły jako miejsca przyjaznego dla uczniów, nauczycieli i rodziców. W tym roku ponad 2000 szkół z całej Polski wzięło udział w tej akcji. Uczniowie naszej szkoły przygotowali specjalne transparenty z ilustracjami przedstawiającymi ich opinie na temat tego, co to jest przemoc. Następnie, w czasie uroczystego apelu każda klasa przedstawiła swój plakat. Prace uczniów zostały wywieszone na sztalugach na szkolnym korytarzu aby wszyscy uczniowie mogli je obejrzeć. Po prezentacji plakatu urządziliśmy pogadankę na temat tego co to jest przemoc, jak można jej zapobiegać i jak się przed nią chronić. W przyszłym roku planujemy urządzić uroczysty happening na ulicach Gogolina nawołujący do zaprzestanie wszelkich form przemocy. Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów, nauczycieli i rodziców już dzisiaj do wzięcia udziału w tej akcji.

Nad. – Magdalena Latus

Do góry

 

KLASA   III  

Publicznej  Szkoły  Podstawowej  nr 2 w  Gogolinie 

zakwalifikowała  się  do  Wielkiego  Finału  konkursu 

Nowej  Trybuny  Opolskiej  „Pokaż  klasę”. 

Nakręcono  film,  a  uczniowie  napisali  artykuły. 

Zapraszamy  do  ich  obejrzenia  na  stronie www.nto.pl/pokazklase

w  zakładce  (klasy 1-3) i prosimy

 o  wysyłanie  na  nas  SMS-ów na numer 71466

o  treści np.18

do góry

 

 

PUBLICZNA   SZKOŁA  PODSTAWOWA  NR 2  W GOGOLINIE

 

 

 

ŚWIĘTO   RADOŚCI

 

             Uczniowie klasy trzeciej pod kierunkiem pani Izabeli Bieńczak  przygotowali przedstawienie dla swoich mam pod hasłem „Święto Radości”. Licznie przybyli goście mogli obejrzeć ciekawe  inscenizacje, posłuchać piosenek oraz utworów granych na fletach. Mamy musiały wykonać trudne zadanie odgadnięcia swojego portretu namalowanego przez każde dziecko. Było przy tym dużo śmiechu i pomyłek, ale w końcu każda mama odkryła siebie na rysunku. Wspólny poczęstunek i zabawa sprawiła wszystkim wiele radości.

Zdjęcie 1, zdjęcie 2, zdjęcie 3, zdjęcie 4

 

PASOWANIE NA CZYTELNIKA

 

       W dniu 30 maja w bibliotece szkolnej odbyła się niezwykła uroczystość. Miało tam miejsce ,,Pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelnika" .

       Dzieci przygotowały się do tej uroczystości bardzo starannie - ubrane na galowo z pełną powagą przystąpiły do ślubowania. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z regulaminem biblioteki szkolnej i poznać zasady w niej panujące, a także prośby Królowej Biblioteki - Książki. Brali również udział w przedstawieniu przygotowanym specjalnie na tę okazję przez uczennice klasy VI a. Dzieci musiały wykazać się znajomością baśni i bajek oraz rozwiązywać  rozsypanki wyrazowe. Na twarzach uczestników spotkania malowało się przejęcie i duma ze znakomicie wykonanej pracy.

     Pod koniec uroczystości każdy z obecnych został pasowany na ,,Rycerza Książki" i otrzymał dyplom ,,przyjęcia do grupy czytelniczej" PSP 2 w Gogolinie.

DO GÓRY

 

WYKAZ  PODRĘCZNIKÓW  DLA KLAS  I-III  W  ROKU  SZKOLNYM  2011/2012

 

Zestaw podręczników do klasy I

 

l.p.

PRZEDMIOT

AUTOR

TYTUŁ

WYDAWNICTWO

1.

Edukacja wczesnoszkolna

Ia Ib

 

Mazur i Zagórska

Mazur i Zagórska

Sokołowska

Mazur i Zagórska

 

Komplet ,,Gra w Kolory”:

Podręcznik  cz. 1 i 2

Ćwiczenia cz.1,2,3,4

Matematyka cz.1 i 2

Zeszyt do kaligrafii

Śpiewnik-

wyprawka

 

JUKA

 

 

 

 

2.

Ia i Ib

Język niemiecki

 

Kozubska, Krawczyk, Zastąpiło

 

Ich und du 1  podręcznik + ćwiczenia

 

PWN

 

 

 

3.

Ia i Ib

Język angielski

 

Corol Read, Ana Soberon

 

 

 

 

Bugs World 1 podręcznik + ćwiczenia

 

Macmillan

4.

Religia

 

Mazur, Matysek

 

Odkrywamy ślady Boga w świecie

 

Św. Krzyż  Opole

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zestaw podręczników do klasy II

 

l.p.

PRZEDMIOT

AUTOR

TYTUŁ

WYDAWNICTWO

1.

Edukacja wczesnoszkolna

IIa i b

Klimkowska, Sieńczewska, Lankiewicz, Sawicka

Raz, dwa, trzy teraz my   - zestaw podręczniki + ćwiczenia + wycinanka z matematyki

 

NOWA ERA

 

 

2.

IIa

Język niemiecki

 

 

Kozubska, Krawczyk, Zastąpiło

 

 

 

Ich und du 2  podręcznik + ćwiczenia

 

 

PWN

 

IIb

Język niemiecki

 

 

Buttner, Koop, Alberti

 

 

 

Tamburin 2 podręcznik + ćwiczenia

 

 

Hueber

3.

IIa i IIb

Język angielski

 

Corol Read, Ana Soberon

 

 

 

Bugs World 2 podręcznik + ćwiczenia

 

Macmillan

4.

Religia

Mazur, Matysek

 

 

 

Odkrywamy ślady Boga w świecie

 

Św. Krzyż  Opole

 

5.

IIa i IIb

Zajęcia komputerowe

Michał Klęska

Zajęcia komputerowe 2 dla kl.II

NOWA  ERA

 

 

 

 

Zestaw podręczników dla klasy III

 

l.p.

PRZEDMIOT

AUTOR

TYTUŁ

WYDAWNICTWO

1.

Edukacja wczesnoszkolna

 

Zajęcia komputerowe

 

Piotrowska, Szymańska

 

Michał Klęska

 

 

Nowe już w szkole 3 dla kl. III

 

 

Zajęcia komputerowe 3 dla kl. III

NOWA  ERA

 

 

NOWA  ERA

2.

IIIa

Język niemiecki

 

 

Kozubska, Krawczyk, Zastąpiło

 

 

 

Ich und du 3  podręcznik + ćwiczenia

 

 

PWN

3

IIIb

Język niemiecki

 

 

Buttner, Koop, Alberti

 

 

kontynuacja

Tamburin 2 podręcznik + ćwiczenia

 

 

Hueber

4.

IIIab

Język angielski

E. Papiol, M. Toth, M. Kondro

 

Bugs World 3 podręcznik + ćwiczenia

 

Macmillan

5.

Religia

Mazur , Matysek

Spotkamy Jezusa w Eucharystii + ćwiczenia

 

Św. Krzyż Opole

 

 

 

 

 

 

 

PUBLICZNA  SZKOŁA  PODSTAWOWA  NR  2  W  GOGOLINIE

 

 

WYKAZ  PODRĘCZNIKÓW  DLA  KLAS  IV-VI  W  ROKU  SZKOLNYM  2011/2012

 

 

 

KLASA IV

 

l.p.

PRZEDMIOT

AUTOR

TYTUŁ

WYDAWNICTWO

1.

J. polski

 

Klawe, Marszałek , Ciesielska

Daję słowo cz.1,2 + ćwiczenia

NOWA  ERA

2.

J. niemiecki /  IV

 

 

Buttner, Koop, Alberti

Kontynuacja:

Tamburin 3 podręcznik + ćwiczenia

 

Hueber

3.

J. angielski

 

T. Falla,. D. Palczak, P. Shipton, A. Davies

Steps in English 1 podręcznik + ćwiczenia

Oxford

4.

Matematyka

M. Kowalczyk

H. Lewicka

Matematyka wokół nas  - podręcznik + ćwiczenia cz.1 i 2

 

WSiP

5.

Przyroda

 

M.MarkoWorłowska,

F. Szlajfer

J. Stawarz

Tajemnice przyrody

podręcznik + ćwiczenia cz.1 i 2

 

Nowa Era

6.

Historia

B. Szeweluk- Wyrwa,

W. Surdyk - Fertsch

Dzień Dobry Historio – podręcznik do historii i społeczeństwa+ ćwiczenia

 

Nowa Era

7.

Technika

 

B. Stanecka, Cz. Stanecki

Karta rowerowa

STAN - POL

8.

Muzyka

E. Wachowiak

Słuchanie muzyki – zeszyt muzyczny kl. IV

GAWA

9.

Plastyka

S. Stopczyk

 

 

Plastyka podręcznik

WSiP

10.

Religia

D. Jackowiak, J. Szpet

Powołani przez Boga Ojca + ćwiczenia

 

Św. Wojciech Poznań

 

 

KLASA V

 

l.p.

PRZEDMIOT

AUTOR

TYTUŁ

WYDAWNICTWO

1.

J. polski

 

Klawe, Marszałek , Ciesielska

Daję słowo cz.1,2 + ćwiczenia

NOWA  ERA

2.

J. niemiecki /  Va

A. Potanowicz

Punkt dla kl.V podręcznik + ćwiczenia

WSiP

 

 

J. niemiecki /  Vb

 

 

Buttner, Koop, Alberti

Kontynuacja:

Tamburin 3 podręcznik + ćwiczenia

 

Hueber

3.

J. angielski

Rob Nolasco

New English Zone 2 podręcznik + ćwiczenia

 

Oxford

4.

Matematyka

M. Kowalczyk

H. Lewicka

Matematyka wokół nas  - podręcznik + ćwiczenia cz.1 i 2

 

WSiP

5.

Przyroda

J. Ślósarczyk, R. Kozik, F. Szlajfer

Tajemnice przyrody+ ćwiczenia

 

Nowa Era

6.

Historia

G. Wojciechowski

Dzień dobry historio kl. V+ ćwiczenia

Nowa Era

7.

Technika

 

Leszek Bakun

Technika z wychowaniem komunikacyjnym

Art. - Szkol

8.

Muzyka

E. Wachowiak

Słuchanie muzyki – zeszyt muzyczny kl. V

GAWA

 

9.

Plastyka

 

S. Stopczak

B. Neubart

Plastyka – podręcznik +

Ćwiczenia cz.1

WSiP

10.

Informatyka

Grażyna Koba

Informatyka dla klas IV- VI

MIGRA

11.

Religia

Jackowiak , J. Szpet

Umiłowani w Jezusie Chrystusie+

ćwiczenia

Św. Wojciech Poznań

 

 

 

KLASA VI

 

l.p.

PRZEDMIOT

AUTOR

TYTUŁ

WYDAWNICTWO

1.

J. polski

Klawe, Marszałek , Ciesielska

 

Daję słowo cz.1,2 + ćwiczenia

NOWA  ERA

2.

J. niemiecki /  VIa

 

H. Stasiak, M. Błaszkowska,

A. Herling, M. Stanek - Kozłowska

Kontynuacja

Abenteuer  Deutsch  podręcznik +

Ćwiczenia

 

Rea

 

J. niemiecki /  VIb

 

A.    Potanowicz

 

Punkt dla kl.VI  podręcznik +

Ćwiczenia

 

WSiP

3.

J. angielski

 

Rob Nolasco

New English Zone 3 podręcznik + ćwiczenia

 

Oxford

 

4.

 

Matematyka

 

M. Kowalczyk

H. Lewicka

 

Matematyka wokół nas  - podręcznik + ćwiczenia cz.1 i 2

 

WSiP

5.

Przyroda

Czerny, Grzybowska – Mnich , Lach

Tajemnice przyrody podręcznik dla kl. VI+ ćwiczenia

 

Nowa Era

6.

Historia

G. Wojciechowski

Dzień Dobry historio

Podręcznik do historii i społeczeństwa dla kl VI+ ćwiczenia

Nowa Era

7.

Plastyka

S. Stopczyk

B. Neubart

Plastyka dla klas 4-6 – podręcznik

Ćwiczenia cz.2

WSiP

8.

Informatyka

Grażyna Koba

Informatyka dla klas IV- VI

MIGRA

9.

Religia

Jackowiak, Szpet

Uświęceni w duchu świętym + ćwiczenia

 

Św. Wojciech Poznań

 

 

Do góry

Nauka i zabawa w Ogrodzie Doświadczeń

im. S. Lema w Krakowie

 

 

W piątkowy poranek, 10 czerwca 2011 roku, dwudziestu sześciu uczniów z PSP nr 2 w Gogolinie wyruszyło wraz ze swoimi opiekunami do Ogrodu Doświadczeń w Krakowie. Wyjazd został zorganizowany w ramach projektu: „Wiem – bo rozumiem, innowacyjne nauczanie w Gogolinie.” Podróż mijała wszystkim w miłej atmosferze. Około 11.30 autokar dotarł do Krakowa. Oczywiście przed wizytą w ogrodzie wszyscy uczniowie uzupełnili zasoby swej energii, by później mieć wystarczająco sił, aby sprostać czekającym na nich wyzwaniom.

Po godzinie dwunastej uczestnicy wycieczki przekroczyli bramę wejściową Ogrodu Doświadczeń..

Ogród Doświadczeń 080

 

Powitały ich miłe panie, które najpierw podzieliły uczniów na grupy dwunastoosobowe a później poinformowały o czekających ich zadaniach. Nagrodą za każde poprawnie rozwiązane zadanie miał być kawałek mapy. Wszystkie części mapy dobrze ułożone miały wskazać miejsce ukrycia skarbu. Natomiast poprawne zliczenie wszystkich kroków od jednej stacji do drugiej oznaczało liczbę kroków od ostatniej stacji do miejsca jego ukrycia. Większej zachęty uczniowie nie potrzebowali. Z zapałem wykonywali wszystkie zadania.

Najpierw uczniowie musieli na dużej platformie równowagowej w ciągu 30 sekund utrzymać piłkę w ciągłym ruchu, przy czym piłka ta nie mogła spaść z platformy ani nikogo dotknąć. Mimo, że zadanie na pozór wydawało się łatwe, wcale tak nie było. Jednak zadanie to uczniowie wykonali znakomicie!

 

Ogród Doświadczeń 086

 

Kolejną stacją były wózki na szynach. Zadaniem uczniów było zajęcie miejsc w tych wózkach, obserwacja ich ruchu i odpowiedź na pytanie, który z wózków się przesunie, jeżeli osoba siedząca w jednym wózku będzie ciągnęła drugi wózek? Odpowiedź na to pytanie nie sprawiła uczniom żadnych problemów, przy czym wózki wywołały tak duże zainteresowanie, że instruktor zadał uczniom jeszcze jedno zadanie. Poprosił ich o wytypowanie miejsca zderzenia wózków ciągniętych przez obie osoby siedzące na wózku. Niektórym uczniom się to udało!

Ogród Doświadczeń 089

 

Kolejnym punktem programu były dwie sprzężone huśtawki. Uczniowie mieli za zadanie  zaobserwować ruch symetryczny i antysymetryczny huśtawek, w zależności od tego, czy huśtawki poruszają się w tym samym kierunku, czy w przeciwnym.

Badanie rezonansu kładki to kolejne zadanie. Uczniowie obserwowali, co dzieje się z kładką, jeżeli zmienia się częstotliwość podskoków na niej, kiedy dwie osoby podskakują jednocześnie lub dwie osoby skaczą w różnym rytmie. Spostrzeżenia uczniów usatysfakcjonowały panią przewodnik i uczniowie otrzymali kolejny fragment mapy.

 

Ogród Doświadczeń 096

 

 

Następne zadanie dotyczyło funkcjonowania peryskopu. Zadaniem uczniów było wyjaśnienie instruktorowi jak działa peryskop oraz odpowiedzieć na pytanie, gdzie go wykorzystujemy. Kiedy uczniowie uporali się z częścią teoretyczną, przeszli do części praktycznej. Mieli się tak ustawić, aby osoba patrząca przez peryskop mogła ich zobaczyć, co wcale nie było takie proste...

 

Ogród Doświadczeń 104

Po pomyślnym wykonaniu tych zadań, nadeszła pora, aby ułożyć wszystkie kawałki mapy.

 

 

 

Ogród Doświadczeń 106 a

 

Teraz już tylko należało dodać wszystkie kroki i z pomocą kompasu odszukać ukryty skarb. Uff, udało się!!!

 

Ogród Doświadczeń 108Ogród Doświadczeń 110

 

Okazało się, że dla każdego uczestnika projektu była mała nagroda, która jednak wszystkim sprawiła dużo radości!!!

Na tym jednak przygoda w Ogrodzie Doświadczeń się nie skończyła. Uczniowie poznali tam również technikę gry na gongu oraz dowiedzieli się, że nie można nigdy uderzać w jego środek, gdyż może to spowodować uszkodzenie tego delikatnego instrumentu. Wykonując to zadanie uczniowie mogli nie tylko usłyszeć, ale i poczuć dłonią fale akustyczne, które wytwarza wprawiona w drgania powierzchnia gongu.

 

Ogród Doświadczeń 115

 

Gra na instrumentach bardzo się uczniom podobała. Stąd zainteresowanie trójkątami. Tu uczniowie badali, jaki wpływ na wysokość i barwę dźwięku ma wielkość oraz miejsce i sposób uderzenia trójkąta.

Ogród Doświadczeń 116

 

Oprócz tego uczniowie poznali kamienne cymbały. Jak sama nazwa wskazuje instrument ten został wykonany z kamienia a dokładniej z kamiennych płyt, o różnej twardości: marmuru, granitu, piaskowca twardego, miękkiego i granitu czarnego. Uderzając w płyty uczniowie sprawdzali, jak brzmienie dźwięku zależy od miejsca uderzenia i od zwięzłości kamienia. Niezwykłą atrakcją okazał się również telegraf akustyczny. Do wykonania tego zadania potrzebne były dwie osoby, które za pomocą rury głosowej mogły ze sobą rozmawiać mimo dzielącej je odległości. Dzięki temu ćwiczeniu dzieci dowiedziały się, że rozmowa na odległość przez to urządzenie jest możliwa, dlatego, że tworzy ono falowód, który kieruje nasz głos do ucha odbiorcy a rozmowa bez tego urządzenia na taką odległość nie jest możliwa, gdyż fala dźwiękowa rozchodzi się w powietrzu we wszystkich kierunkach, tracąc na sile.

 

 

 

 

W Ogrodzie Doświadczeń dużym zainteresowaniem uczniów cieszyła się również waga hydrauliczna, na której uczniowie mogli sprawdzić wagę swojego ciała oraz wir wodny, który zwiększał swoje rozmiary w zależności od prędkości kręcenia korbą. Uczniowie zobaczyli też zegar słoneczny oraz model fragmentu układu słonecznego, Merkurego, Wenus, Ziemi i Marsa (ich rozmiar, rozmieszczenie i odległości między nimi), który został pomniejszony w przybliżeniu 3,3 miliarda razy w stosunku do rzeczywistych rozmiarów.

Jako że pobyt w Ogrodzie Doświadczeń uczniowi łączył naukę z zabawą uczniowie próbowali dokonać rzeczy prawie niemożliwej, czyli utrzymać tarczę dużej platformy równowagowej w pozycji poziomej, co wymagało niezwykłego wyczucia i pracy zespołowej. Niestety nikomu to się nie udało, ale zabawy było co niemiara....

Ogród Doświadczeń 123

 

 

Na zakończenie pobytu w Ogrodzie Doświadczeń uczniowie mogli nadmiar energii wykorzystać podczas zabawy na trampolinie oraz dokonać zakupu pamiątek.

O godzinie 16.30 uczestnicy wycieczki w znakomitych nastrojach pożegnali Kraków i wyruszyli w drogę powrotną, by około godziny dziewiętnastej wrócić do Gogolina. Pobyt w Ogrodzie Doświadczeń był dla uczniów niecodziennym przeżyciem. Podczas zabawy mogli poznać w zrozumiały sposób prawa fizyki oraz wzbogacić swoja wiedzę i umiejętności. Przygoda z nauką bardzo się uczniom podobała. Wrażenia z tej wycieczki pozostaną w ich pamięci z pewnością bardzo długo.

 

B. Konieczna

Do góry

 

„ A wdzięczność nasza bez granic...”

 

            To właśnie ta myśl przewodnia towarzyszyła tegorocznym absolwentom PSP nr 2 w Gogolinie w trakcie uroczystości zakończenia roku szkolnego.

Wyrazy wdzięczności popłynęły z ust szóstoklasistów nie tylko ze strof pięknych wierszy znanych polskich poetów, ale także z nut wesołych, wakacyjnych piosenek i zapachu bukietów kwiatów wręczonych nauczycielom. Punktem kulminacyjnym tej uroczystości było przyznanie wybranym nauczycielom statuetek Kornela – nagrody honorowej ustalonej przez uczniów w kilku wybranych kategoriach. Oto wyniki tego plebiscytu:

·         Kłeczek Dorota – nauczyciel uczący z pasją

·         Kochanowska Renata – nauczyciel najbardziej lubiany

·         Konopka Koryna – nauczyciel najszybciej wybaczający

·         Kulig Beata – nauczyciel omnibus, erudyta

·         Latus Magdalena – nauczyciel najcierpliwszy

·         Polywka Aurelia – nauczyciel najmodniej ubrany

·         Stiebler Joachim – nauczyciel najbardziej wyluzowany

·         Wiora Ewa – nauczyciel najlepiej uczący

 

               Szkolna kapituła wręczyła także trzy nagrody specjalne – Super Anioły , które przyznano Pani Jadwidze Smolorz za serdeczność, życzliwość i pogodę ducha, Pani Leokadii Przemus za niezwykłą cierpliwość, kompetencje i gotowość do pomocy wszystkim petentom odwiedzającym sekretariat oraz Pani Dyrektor Renacie Kochanowskiej za codzienną troskę, oddanie
i poświęcenie się dobru naszej szkoły.

Oczywiście najważniejsi w tym dniu, poza nagrodzonymi nauczycielami, byli uczniowie – zwłaszcza ci wyróżnieni za wysokie wyniki w nauce i zachowaniu.  Tegorocznym prymusem szkoły okazał się Maksymilian Zakrawacz – uczeń kl. VI a, który osiągnął średnią ocen 5,6
i najwyższy wynik ze sprawdzianu szóstoklasisty – 40 punktów.  Kolejną osobą, która uzyskała wysokie wyniki w nauce i zachowaniu okazała się uczennica kl. VI b – Karolina Konieczna; średnia ocen 5,33 i  wzorowe zachowanie. Zarówno Karolina, jak i Maksymilian otrzymali  za swoje osiągnięcia Nagrodę Dyrektora Szkoły oraz Nagrodę Burmistrza Gogolina.

Gratulując większości uczniów zapału i pracowitości w zdobywaniu wiedzy i nowych umiejętności, należy w tym miejscu wymienić tych, którzy ukończyli szkołę lub otrzymali promocję
z wyróżnieniem:

Sara Gramala – średnia ocen 4,80 , zachowanie bardzo dobre

Kamila Wdowik – średnia ocen 4,90, zachowanie wzorowe

Aleksandra Kozłowska – średnia ocen 4,75,  zachowanie wzorowe

Wioletta Wilert - średnia ocen 4,80, zachowanie wzorowe

Szymon Buczyński - średnia ocen 4,75,  zachowanie bardzo dobre

Julia Beckers - średnia ocen 4,75,  zachowanie wzorowe

Tomasz Cziernok - średnia ocen 5,0,  zachowanie wzorowe

 Mateusz Hawryluk - średnia ocen 4, 80, zachowanie bardzo dobre

Hanna Mrocheń - średnia ocen 4,90,  zachowanie bardzo dobre

Aleksandra Wotka - średnia ocen 4,90, zachowanie bardzo dobre

Marek Włodarczyk - średnia ocen 4,83 ,  zachowanie wzorowe

Izabela Sikorska -  średnia ocen 5,20 ,  zachowanie wzorowe

Karolina Kroker -  średnia ocen 5,10 ,  zachowanie wzorowe

Daria  Lachowicz- średnia ocen 4,90 ,  zachowanie wzorowe

Wiktoria Szymczak - średnia ocen 4,90 ,  zachowanie wzorowe

Daniel Szczoczarz  - średnia ocen 4,88 ,  zachowanie wzorowe

Dominika Pyryt - średnia ocen 4,80 ,  zachowanie wzorowe

Julia Zelent

            Marsel Malik

Emanuel Gifuni

            Uczniowie wyróżnieni za  pilność i bardzo dobre wyniki w nauce :

            Paulina Biela

            Wiktoria Bieńczak

            Paweł Harmansa

            Marcin Mager

            Maja Mazur

Joanna Sikorska

Aleksandra Kalbrun

Aleksandra Bolik

Grzegorz Grobarek

Sara Sajfert

Tomasz Bednarek

Grzegorz Fajlert

 Joanna Jelito

Mateusz Niepala

Anna Przybyła

Mateusz Sławik

Paweł Magosz

Jakub Rogoza

Aleksandra Głowacka

Dawid Sojka

Anna Kroker

Dawid Adamaszek

Emilia Pęcak

Paulina Jasionkowska

 

          Miejmy nadzieję, że przyszły rok szkolny przyniesie jeszcze więcej sukcesów, z których społeczność całej szkoły będzie dumna. Korzystając z nadchodzących wakacji odpoczywajcie
i nabierajcie sił, drodzy Uczniowie, aby z entuzjazmem i pogodą ducha rozpocząć realizację nowych marzeń i zadań edukacyjnych. Zdjęcie

Beata Kulig

 

Do góry

 

Gogolin, dn.31.08.2011r.

 

DYREKCJA PSP NR 2 W GOGOLINIE PROSI

O ODCZYTANIE PONIŻSZEGO OGŁOSZENIA

PO MSZACH ŚWIĘTYCH W NIEDZIELĘ 28.08.11.

Dziękujemy serdecznie!

 

 

 

 

 

               Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Gogolinie informuje, że uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2011/2012 odbędzie się 1 września (czwartek) o godz. 9.00 w sali gimnastycznej szkoły.

Rogi obfitości należy składać od godz. 730 w sali gimnastycznej.

Odjazd autobusów w tym dniu nastąpi o godz. 1100.

Uczniowie chcący korzystać z obiadów w szkole proszeni są o zgłoszenie i wpłatę 58,80 zł (do poniedziałku 05 września) na rachunek szkolny podany na stronie internetowej szkoły

Do góry

 

 

ROZKŁADY  JAZDY  AUTOBUSÓW  SZKOLNYCH NA ROK SZKOLNY 2011/2012

 

 

ODJAZDY AUTOBUSÓW DO SZKOŁY :

 

1.  ZAKRZÓW SHR -7.30 -  PSP NR 2 GOGOLIN 7.45

 

     ZAKRZÓW WAPIENNIKI -7.38 - PSP NR 2 GOGOLIN 7.45

 

     STRZEBNIÓW – 7.40   -  PSP NR 2 GOGOLIN 7.45

 

  2. GÓRAŻDŻE  – 7.25  -    PSP NR 2 GOGOLIN 7.40

 

  3. OBROWIEC  -  7.25  -    PSP NR 2 GOGOLIN 7.45

 

 

 

ODJAZDY AUTOBUSÓW ZE SZKOŁY :

 

- DO  STRZEBNIOWA I  ZAKRZOWA  - 13.45, 15.15

 

- DO  OBROWCA  -  13.40, 15.15

 

- DO GÓRAŻDŻY – 14.30, 15.15

 

 

Uczniowie zobowiązani są przy wsiadaniu do autobusu posiadać ważną legitymacją szkolną.

 

Do góry